Андезитовий кар’єр на Мукачівщині обурює місцевих жителів

Уже більше 20-ти років у Мукачівському районі на території Кольчинської селищної ради функціонує кар’єр, де видобувають андезит. Підпорядкування підприємства кілька разів змінювалося. Зараз – це власність Мукачева. Відповідно і всі прибутки від нього отримує саме місто. Жителів села Кленовець і керівництво селища Кольчино такий факт обурює.

Згадаємо, із чого все починалося. Ще за радянських часів кар’єр був на балансі міністерства комунального господарства України, однак із настанням незалежності розпочалися зміни. У 1995 році кар’єр без обговорень передали в оренду Мукачівському міськвиконкому, а згодом – у власність. Відтоді усі прибутки від підприємства надходять у бюджет Мукачева. Кольчинська селищна рада отримує копійки.

На цьому кар’єрі уже кілька десятків років видобувають андезит,а відтак – переробляють його на різні фракції щебеневої продукції з подальшою її реалізацією. Процес – непростий. За словами директора КП «Мукачівське кар’єроуправління» Юрія Годі, техніка швидко зноситься, оскільки працюють із андезитом – найтвердішим каменем на Закарпатті. Однак за останні кілька років матеріально-технічну базу вдалося оновити.

Місцеві жителі своє обурення не стримують. Кажуть і про дороги, і про потужні вибухи, що пошкоджують їхні будинки, та про пилюку, яка цілодобову стоїть на вулицях села. Тому народ цікавиться: чому кар’єр функціонує на території селища, шкодить його жителям, а ніякої користі самому селищу не приносить. До того ж прибутки від його роботи – немалі.

Щоб отримати відповіді на фінансові запитання, редакція телеканалу «М-Студіо» надіслала запит із проханням надати інформацію про стан фінансово-господарської діяльності Комунального підприємства «Мукачівське кар’єроуправління» за період 2015 – перше півріччя 2018 років. Коли отримали відповідь, вирішили детальніше дізнатися про фінансовий стан підприємства у директора, однак той коментувати відмовився, порадив звернутися до безпосереднього  керівництва – в управління міського господарства.

Телефонуємо керівнику Управління міського господарства мукачівського міськвиконкому – Вячеславу Гасинцю, щоб домовитись про інтерв’ю  та з’ясувати  вартість матеріалів , ціну, за якою та кому його відпускають, і яким підприємствам. Однак традиційно – відповіді нема. Тож про вартість продукції офіційно нам дізнатися так і не вдалося.

А зараз уявіть, що ви – підприємець, або ж громадянин, який планує будівництво, чи якому камінь потрібен для роботи. В мережі інтернет бачимо, що ціни на гравій різних фракцій коливаються. Тим часом з власних джерел нам стає відомо, що відпускають продукцію із Мукачівського кар’єроуправління здебільшого підприємцям, що базуються поза межами області, і це – переважно Львівщина , про це свідчить і походження автомобілів, на які вантажать породу.

Імовірно,  традиційно йдеться про «відкати», адже продають щебінь його за значно заниженими цінами . Скажімо, якщо вантаж первинного об’єму коштує 350 грн за метр кубічний, то львівським підприємствам за домовленістю його відпускають за 200. Різниця суми – так звані відкати. Наголошуємо, це – лише припущення. Адже в офіційному підтвердженні нам відмовили, тому закликаємо відповідні органи з’ясувати, адже в сумі йдеться про  мільйони гривень. А тим часом усе працює за старою схемою: махінації продовжують здійснюються, а звичайні люди – традиційно залишаються ні з чим.

 

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three + 17 =