Дорогу на Рахівщині румунська фірма продовжила ремонтувати в борг

Не секрет, що на Закарпатті більше дірявих доріг, ніж відремонтованих. І хоч цей рік президент назвав Роком доріг, відновлення автошляхів краю іде досить повільно.

Лише на нашому телеканалі чимало сюжетів вийшло з перекриттям доріг, адже люди доведені до відчаю вдаються до таких методів. Так і було, до прикладу в селі Луг на Рахівщині. Минулого року румунська фірма – підрядник, яка виграла тендер, зняла верхній шар дорожнього полотна, але продовжила роботу лише цього року. Проте кілька кілометрів заасфальтували і хотіли забрати техніку на інший об’єкт, проте місцеві не дали і підрядникам довелося продовжити, у борг, як кажуть румуни. Варто додати, для забезпечення якості дорожнього покриття на 6 обєктів, на які виграно тендери, румунська фірма облаштувала асфальтний завод на околиці села Тересва, що на Тячівщині.

Важка техніка працює у селі Луг на Рахівщині. Тут укладають асфальт румунські підрядники, які виграли тендер на капремонт 8,5 км дороги на 4 роки загальною вартістю 25 мільйонів гривень. Місцеві жителі кажуть: доведені до відчаю люди минулого тижня перекривали дорогу.

Румунські підрядники підтвердили, минулого року уклали три з половиною кілометри асфальту, а цього заплановано – 5. Проте наразі відремонтували лише половину. Представник компанії “Трамеко” Богдан Худрічу каже: на роботи вже витратили на 30% більше коштів, ніж отримали.
Крім того, підрядники кажуть, завезли всі необхідні матеріали для капремонту цієї дороги з Румунії, а це обійшлося їм удвічі дорожче.

Про проблему знає і обласне керівництво, проте питання досі залишається відкритим. Виходить, хвилювання жителів села Луг, що румуни можуть цього року не закінчити ремонт дороги, небезпідставні.

Варто додати, румунська фірма для того, аби забезпечити якість ремонту доріг на 6 ділянках, де виграла тендер, не тільки завезла свою техніку та матеріали, а й облаштувала асфальтний завод на околиці села Тересва, що на Тячівщині, вартістю понад мільйон євро.Його потужність – 180 тон за годину. Для порівняння, потужність асфальтного заводу старого зразка, який стоїть поруч, – 30 тон за годину. Крім сучасного високотехнологічного обладнання, сучасний завод ще й екологічний, чого не скажеш про старий.

Завод може працювати при потребі цілодобово, його роботу забезпечують всього 2 людини, адже всі процеси комп’ютеризовані. Гарантія на дорожнє полотно з асфальту, виготовленого цим заводом, румунські підрядники дають 5 років. Планують і надалі брати участь у тендерах, аби ремонтувати закарпатські дороги. Кажуть, стан наших автошляхів такий, що ще років 6 тут будуть працювати. А потім завод перенесуть у інший регіон, адже конструкція – мобільна. На її збір іде приблизно 2 тижні, а розбір до 3 тижнів.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − fourteen =