Закарпатці муситимуть передавати покази газових лічильників самостійно

Щоб сплачувати за фактично спожитий газ, громадянам тепер доведеться самостійно відправляти показники. Контролер тепер приходять до споживачів не кожного місяця, як це було раніше, а тільки раз на півроку. В іншому випадку – абонент платить за нараховані йому кубометри підприємством.

Олександр Йосипович прийшов до ужгородки Ілдики Сакач, щоб зняти показники газового лічильника. Удома в жінки із газових приладів лише плита та котел. Пільг на сплату «комуналки» в п. Ілдики не має. При цьому жінка каже, що завжди намагається сплачувати за блакитне паливо своєчасно. Додає, що найбільше газу використовують саме взимку.

Раніше, щоб зафіксувати об’єм використання газу, контролери за день могли обійти близько тисячі споживачів. Ситуації, як розповідає старший контролер відділу інспектування ПАТ «Закарпатгаз» Олександр Товт, були різні. Та тепер контролери приходять додому тільки раз на півроку й те – тільки для контрольної звірки.

Нічого складного в тому, щоб самостійно зняти показники, немає. За допомогою підказок контекстного меню вводимо спочатку номер особового рахунку, а потім і номер самого лічильника. Коли особовий рахунок додано, передаємо показники. Окрім того, за допомогою «Головного меню» ми можемо відстежувати історію рахунків.

Щоб показати, наскільки просто самому відправити показники, ми обрали «вайбер». Але споживач може обрати зручний для себе спосіб. Таку просту процедуру вже оцінили і громадяни.

Саме за тими показниками, які ви відправите, і доведеться сплачувати за споживання газу. В іншому випадку підприємство самостійно вираховує середній показник використаного блакитного палива.

Громадянам, котрі не розраховуються за спожитий газ,«світять» додаткові санкції – пеня. Якщо ж і штраф не мотивує сплатити за комунальну послугу, тоді підприємство має повне право подати на вас до суду. Чи взагалі відключити від газопостачання.

Як розповідає адвокат Василь Попович, є два випадки, за якими штраф споживачам за несплату газу не нараховується.

Громадянам варто взяти до уваги і той факт, що у травні й червні ціна за блакитне паливо різна. У травні 1 кубометр газу коштував 8 грн 41 копійку, а вже в червні – 8 гривень 79 копійок. У липні та наступні місяці вартість також може змінюватися. Поки що вартість достеменно не відома. При цьому до 1 жовтня поточного року для закарпатців гранична ціна – 9 грн 88 коп. Тож, щоб не переплачувати, за газ варто розраховуватися вчасно.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − 17 =