Медична реформа в Україні триває: попереду нові зміни

В Україні проходить вже третій рівень реформування медичної галузі. За три роки впровадження реформи в дію нам з вами довелося обрати свого сімейного лікаря та підписати з ним декларацію. В лікарнях стало менше черг, адже більшість вже приходить на прийом не просто так, а за попереднім записом. Разом з тим як у лікарів, так і у пацієнтів виникало чимало спірних питань щодо доцільності таких змін і чи взагалі готові до них громадяни України.

З 2017 року в Україні триває медична реформа. За цей час більшість українців вже встигли обрати сімейних лікарів та навчилися відвідувати їх за попереднім записом. Люди кажуть, поки що такі зміни пройшли для них майже непомітно.

Наразі проходить третій рівень реформування. Головний лікар дитячої обласної лікарні Роман Шніцер каже, серед змін – принцип фінансування.

Національну службу здоров’я України було створено наприкінці 2017 р. Це – центральний орган виконавчої влади, який в інтересах пацієнта оплачуватиме надані медичні послуги (коштом державного бюджету в межах програми медичних гарантій). Тобто послугу отримуватиме пацієнт, а платитиме медичному закладу за неї держава.

Роман Шніцер додає, що відповідно до реформи заклади охорони здоров’я перетворюються на автономні суб’єкти господарської діяльності, що отримують плату за результатами своєї діяльності.

Роботи, каже головний лікар, дуже багато – це і розробка нових статутів закладу, ліцензування медичної діяльності, а також електронне ведення картки хворого. Нагадаємо в Україні у 2018 р. була запроваджена електронна система охорони здоров’я e‑Health. Це перший крок до відмови від застарілої паперової звітності. Наразі ж в рамках третього рівня реформування електронними мають стати і картки пацієнтів.

Серед інновацій, які чекають на українців у рамках реформування – і медичне страхування. До прикладу, у Німеччині всі затрати на лікування покриває мед страховка, тут вона обов’язкова. Тарифи є різні, але послуги для всіх однакові. Тут за кожним пацієнтом закріплений штатний чи головний лікар. Якщо поліс від державної компанії, то щомісяця із зарплати йде 15%, половину з яких платить роботодавець. У приватних же фірмах поліс дешевший. У нашій країні всього 10 компаній оформляють медичні страховки. Добровільні поліси мають лише 5% українців. За рік він обходиться до 50-ти тисяч гривень. І покриває лише аналізи, консультації лікарів, пологи, раптову госпіталізацію та медикаменти. І то не всі.

Мукачівці кажуть, готові платити за медичні послуги, як європейці. Платити українцям усе ж доведеться. Якщо на додаткові огляди направлятиме сімейний лікар, то вони будуть безкоштовними, в разі, якщо людина сама вирішує додатково оглянутися у вузькопрофільних спеціалістів, їй доведеться заплатити із своєї кишені.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 2 =