Закарпаття приймає потужний медичний форум анестезіологів-реаніматологів

Як, коли, скільки і чим краще годувати пацієнтів в реанімації, обговорювали реаніматологи всієї країни. Понад 150 фахівців анестезіологів-реаніматологів та науковців з усієї країни та з-за кордону зібрала конференція «Актуальні питання нутритивного забезпечення в клінічній практиці».

Вперше за 17 років наша область приймає потужний профільний медичний форум. Тема конференції «Актуальні питання нутритивного забезпечення в клінічній практиці». Для обговорення важливих питань тут зібрались понад 150 фахівців анестезіологів-реаніматолоів та науковців з усієї країни та з-за кордону.

За міжнародними стандартами спеціалізоване клінічне харчування є невід’ємним обов’язковим компонентом комплексу лікувальних заходів. На жаль, в Україні через відсутність належного фінансування цей прогресивний метод розвивається недостатньо швидко. Проте результати є.

Закарпатська дитяча лікарня – медичний заклад, у якому є єдина в Україні комп’ютерна програма з розрахунку парантерального харчування і частково ентерального і парантерального харчування.

За словами Президента Латвійського товариства LASPEN, лікаря-дієтолога Лайли Мей, вже доведена не тільки медична, але й економічна ефективність та доцільність застосування цих сучасних препаратів та методик харчування. Авторитетні закордонні експерти підрахували, що одне витрачене євро на штучне харчування заощаджує цілих п’ять!

Якщо спиратись на закордонну практику, то таке харчування можуть в необхідній кількості закуповувати заклади або якщо пацієнти придбають їх за свій кошт, і за принципом реімбурсації держава відшкодовуватиме їх вартість. У перспективі така можливість з’явиться і в Україні.
Під час форуму фахівці обмінювались власним досвідом, та давали поради колегам.

До слова, ентеральне харчування є найбільш фізіологічним способом уведення харчових речовин при неможливості проведення харчування природним шляхом і повинно призначатися в найбільш ранні строки лікування, тобто з моменту встановлення ушкодження або захворювання.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − 13 =