В Ужгороді в центрі нейрохірургії та неврології медики під керівництвом Володимира Смоланки проводять рідкісні та унікальні операції. Мають обладнання, хоч дещо таки потрібно докупити, але от на його території уже 8 рік стоїть довгобуд. Корпус, в якому можна розширити ліжко-місця та нову діагностичну установку.
Місяць тому у тещі Василь Лебак разом із дружиною помітили симптоми, схожі на інсульт. Слабкість, головні болі та оніміння кінцівок. Довго не чекали – пішли до лікаря. А там – пухлина.
Таких пацієнтів, як теща п. Василя, у центрі нейрохірургії та неврології – сотні. За рік лікарі проводять до тисячі оперативних втручань, що виконують далеко не всі клініки навіть Києва.
Настільки ювелірну та унікальну хірургічну роботу медики проводять не без допомоги спеціального обладнання. Яке тут одне з найновіших розробок.
Наступного року центр поповнить інтраопераційний ультразвук. Прилад, який вкрай необхідний у роботі нейрохірургії, медики отримають від канадських колег. Однак ще залишається кілька одиниць техніки, які потрібно докупити.
Більше того, вже вісім років завершення будівництва чекає і новий корпус центру нейрохірургії у 680 кв м. Його звели, привели до ладу фасад, але от 30% остаточних робіт – досі не виконані. Тим часом велике навантаження лягає всього на дві операційні. Коли, за словами Володимира Смоланки, потрібні три та розширена реанімація.
До народних депутатів – Василя Петьовки, Валерія Лунченка та Роберта Горвата надійшло звернення представників Української асоціації нейрохірургів з проханням вирішити питання з фінансуванням робіт по реконструкції будівлі обласного центру нейрохірургії та неврології в м. Ужгород. У зверненні медиків ідеться про те, що на сьогодні в центрі функціонує 50 ліжок, проводиться лікування хвороб центральної та периферичної нервової системи. У 2017 році у центрі виконано більше 1200 нейрохірургічних втручань, у тому числі 427 найскладніших високотехнологічних операцій, які на даний час не виконуються в інших регіонах України. У першу чергу це стосується мікроскопічних та ендоскопічних методів лікування дітей і дорослих з мозково-судинною патологією, онкологічними захворюваннями головного мозку, епілепсією.
Хірургічна активність та ефективність використання нейрохірургічного ліжка є найвищою серед медичних закладів нашої країни . Центр нейрохірургії є відомим лікувально-профілактичним закладом у Європі. В той же час, існуючі потужності (дві операційні зали) стримують розвиток нейрохірургічної служби, оскільки щорічне зростання числа виконаних операцій складає біля 100 хірургічних процедур. Реконструкція (зі збільшенням площі) будівлі медичного закладу дозволить ввести три нові операційні зали, ангіографічну операційну, приміщення для магнітно-резонансного томографа та лінійного прискорювача. Окрім цього, за рахунок переобладнання існуючих операційних зал, буде створено новий інсультний блок для проведення інтенсивної, у тому числі інвазивної терапії пацієнтам з інсультами.
Ефективне функціонування центру можливе при належному дооснащенні Центру сучасною апаратурою. За рахунок коштів місцевих бюджетів у 2011 році було розроблено проектно-кошторисну документацію для реконструкції будівлі обласного центру нейрохірургії та неврології , у 2011-2013 роках проведено робіт на суму понад 8 млн. 211 тис. грн. Готовність об’єкту складає більше 70%. Завершення реконструкції обласного центру нейрохірургії та неврології сприятиме значному покращенню медичної допомоги пацієнтам з мозково-судинною патологією з різних регіонів України передусім шляхом втілення сучасних методів лікування та створення належних умов перебування для пацієнтів та праці фахівців центру.
Народні депутати Василя Петьовка, Валерій Лунченко та Роберт Горват звернулися до глави уряду Володимира Гройсмана з депутатським запитом, у якому вказують на необхідність виділення бюджетних асигнувань для фінансування проекту добудови центру нейрохірургії та неврології, адже роботи з добудови не були завершені за браком коштів. Замовником будівництва є Управління капітального будівництва Закарпатської обласної державної адміністрації.