130 тисяч закарпатців скористалися програмою “Доступні ліки”

Майже 130 тисяч закарпатців з початку року отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки». Як розповіла начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров’я Ольга Чемет, для Закарпаття на реалізацію програми передбачено 32 млн 438,9 тис. грн.

Область на 5 липня вже отримала фінансування у розмірі 16 млн 219,7  тис грн., кошти розподілені між районами та містами краю, а місцевою владою – між визначеними на місцях медичними установами.

Станом на 5 липня укладено 159 договори із 271 аптеками, що виявили бажання брати участь в Урядовій програмі. Медичними працівниками в рамках програми «Доступні ліки» виписано 266 507 рецептів. З початку 2018 року 129 824 закарпатців скористались можливістю отримати необхідні їм ліки за зниженими цінами, а деякі й безкоштовно. Вже отоварено 216 892 рецептів на суму 13 млн. 823,4 тис. грн. Середня вартість одного рецепту становить 60,3 грн.

З 22 січня цього року реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню за програмою «Доступні ліки», розширено до 239 препаратів з яких 18 виробників українських і 30 – іноземних. Список безоплатних препаратів вдалося збільшити додатково на 13 найменувань. В переліку міститься 47 препаратів, що 100-відсотково відшкодовуватимуться за державний кошт, тобто пацієнти отримуватимуть ці ліки безкоштовно. За інші потрібно доплачувати. Сума коливається від кількох копійок до кількох десятків гривень.

Вже на початку серпня МОЗ оновить перелік ліків, що приймають участь у програмі «Доступні ліки». Це пов’язано із затвердженням нового Реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби.

Щоб отримати ліки за програмою, пацієнт повинен звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта й отримати правильно виписаний рецепт. Лікар виписує пацієнтові рецепт на лікарський засіб, вказуючи його міжнародну непатентовану назву. Потім пацієнт обмінює рецепт на ліки в аптеці з позначкою «Доступні ліки». Карту аптек, які долучилися до програми, можна переглянути за посиланням.

МІЖНАРОДНІ НЕПАТЕНТОВАНІ НАЗВИ ПРЕПАРАТІВ, ЯКІ ВХОДЯТЬ ДО ПРОГРАМИ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»
СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ: Аміодарон, Амлодипін, Атенолол, Верапаміл, Гідрохлортіазид, Спіронолактон, Фуросемід, Дигоксин, Еналаприл, Ізосорбіду динітрат, Карведилол, Клопідогрель, Метопролол, Нітрогліцерин, Симвастатин, Бісопролол
БРОНХІАЛЬНА АСТМА: Будесонід, Сальбутамол
ДІАБЕТ ІІ ТИПУ: Метформін, Гліклазид

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four + 15 =