Міністерство охорони здоров’я у пакет реформ заклало п’ять основних аспектів. Один із них – впровадження страхової медицини, коли фінансову складову кожного мед. закладу будуть визначати відповідні експерти. Саме вони будуть оцінювати якість медицини. І у громадян, окрім наданого страхування державою, є можливість допідстрахуватися.
Ще один напрям реформ – сімейна медицина. Разом з тим, є вірогідність нестачі лікарів на первинному рівні. Тут фахівці радять досвідченим медикам консультувати своїх помічників.
Не менш важливим аспектом реформ є і стандарти лікування. Найперше – це забезпечення медикаментами. З одного боку є економічні проблеми, коли населення не може придбати необхідні препарати. З іншого – часто громадяни займаються самолікуванням. Як наслідок: ускладнення здоров’я та витрачені кошти на непотрібні ліки.
Останній приклад відсутності препаратів – проблеми із тендером щодо закупівлі наркозу для обласної клінічної лікарні Закарпаття. Але, як пояснюють спеціалісти, цим питанням повинні опікуватися органи місцевого самоврядування.
Міністр також запевняє, що у ході медреформ не планують скорочувати персонал чи закривати лікарські заклади. Стоїть питання – їх перепрофілювання. А також розширення можливостей первинної медицини.