Захворюваність на туберкульоз на Закарпатті знижується, але досі надвисока

Цей чоловік не хоче, аби знайомі знали його історію. Він не зробив нічого поганого – просто захворів на сухоти.

Лікарі поставили діагноз мультирезистентний туберкульоз. Де міг захворіти – чоловік і сам не знає. Коли відчув дискомфорт, пішов до лікарів. Наразі приймає по 14 пігулок на день.

А ось ця пані, назвемо її Олена, на лікуванні тільки тиждень. Жінка не встигла отямитися після пологів, як довелось продовжити перебування в лікарні, тільки от вже в тубдиспансері.

Загалом в області ситуація з туберкульозом залишається напруженою. Разом з тим захворюваність на цю недугу та смертність останнім часом значно знизилась. Впроваджуються у краї 2 пілотні проекти за кошти глобального фонду. У планах також всіх хворих помістити в одній будівлі, яку трансформують у пульмологічне відділення. На базі тубдиспансеру буде створено Центр легеневих хвороб, де будуть лікуватися пацієнти всієї групи легеневих захворювань – інфекційно-алергічні, хронічні, пневмонії. Також у процесі реформ чекають на медиків і нові ліки.

Вже через півроку нові препарати будуть у регіонах. В перспективі вчені мають скоротити тривалість лікування та кількість пігулок. Окрім того, у планах – і скорочення ліжкомісць у спеціалізованих медичних закладах. Адже фахівці запевняють: туберкульоз можна лікувати і амбулаторно.

Не будуть більше і примушувати робити флюорографію. Для свідомого жителя це не проблема, адже він дбає про своє здоров’я. Як попередньо розповідали пацієнти, подекуди недуг абсолютно не дає про себе знати. Тож жителям варто не забувати про обов’язкову перевірку заради профілактики. А батьків закликають не відмовлятися від вакцин.

Наймолодший пацієнт тубдиспансеру нині – це дівчинка 7 місяців. Туберкульоз сьогодні – вже не хвороба маргіналізованих верств населення, а небезпека, яка стосується кожного. Україна в Європі – друга після Росії за рівнем захворюваності. Для зараження туберкульозом достатньо десятьох бактерій. Але чи призведе зараження до хвороби, залежить від нашого імунітету. Найчастіше заразитись можна у місцях великого скупчення населення. Будьте уважними і до симптомів туберкульозу: тривалої трохи підвищеної температури (37◦ С), кашлю і нічної пітливості. Якщо спостерігаєте такі симптоми тривалий час, краще звернутися до лікарів. Туберкульоз – виліковний в разі вчасної діагностики та дотримання процедури лікування.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − 8 =