Закарпаття відстає в об’єднанні громад

Скільки про децентралізацію не говори, а віз і досі там. Закарпаття – серед аутсайдерів серед областей України з цієї реформи. У двох, до прикладу, уже повістю відсутні райони, а на черзі вже другий етап. У цей самий час на Закарпатті всього 6 ОТГ і ще стільки ж чекають на об’єднання. Дві громади, Великоберезнянська та Виноградівська міська, уже отримали відповідь від ОДА – ні.
Ті, яким пощастило об’єднатися, попри на прямий чи прихований спротив, отримають 16 мільйонів гривень на розвиток. Кошти вже надходять та реалізуються у вигляді проектів. Окрім того, завдяки транскордонній співпраці U-lead діє програма створення Центрів надання адміністративних послуг. До березня 2019-го такі мають відкрити у Вільховецькій ОТГ та в Хусті, тривають перемовини щодо міста Чоп.

Білою плямою експерти називають закон про приєднання сіл та селищ до міст обласного значення, яких в Закарпатті 5. А це, вважають, позитивно вплине на процес об’єднання в ОТГ.
Нарешті згадала влада, що в країні є ще і гірські місцевості. Для їхнього економічного розвитку, для створення інвестиційного клімату вже провели дві наради. Як результат, готується законопроект «Концепція розвитку гірських територій України».

Також експерти приділяють багато часу сферам освіти та реформі первинної медицини в краї. Кажуть, найближчим часом побачимо позитивні зміни.

Не могли не згадати і те, що спливає час, який прем’єр Володимир Гройсман та президент Петро Порошенко дали областям на створення Перспективного плану розвитку територій. На зустрічі з органами місцевого самоврядування був визначений термін – три місяці. На Закарпатті залишається питанням, чи взагалі чула влада про таку вказівку.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + 4 =