Закарпаття може першим в Україні виконати зобов’язання перед ЄС щодо енергоефективності

Як впроваджується реформа у сфері енергоефективності, розповідали у стінах головної адмінбудівлі краю. Із журналістами зустрілись керівник обласного департаменту інфраструктури, представник Мінрегіону, а також консультант проекту “Реформи в сфері енергоефективності в Україні”.

Відповідно до Директиви ЄС “Про енергоефективність” Україна як підписант документа, зобов’язана транспонувати Директиву у ключові законодавчі акти. Її ціль – досягнення економії енергії на рівні 20% до 2020 року. Саме тому в Україні протягом останніх років діє державна підтримка з так званих теплих кредитів. Закарпатці вже отримали таких кредитів на суму 155 млн. грн. Однак починаючи із липня кошти, за словами очільника департаменту інфраструктури Едуарда Маляра, не надходять.

Наступним етапом у досягненні цілі стало створення Державного Фонду енергоефективності. Наразі йде процес його штатного укомплектування. За словами присутнього представника Мінрегіону Артура Обідника, фонд повинен запрацювати до кінця року і матиме на меті фінансову підтримку громадян, які планують утеплити свої будинки.
Підготовка фахівців щодо проведення енергетичного аудиту з утеплення будинків, одна із цілей українсько-німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. Саме останні, на базі німецького досвіду, допомагають українським університетам підготувати відповідні кадри.

Закарпаття, на відміну від інших областей, не має централізованого опалення. Саме тому, на думку присутніх фахівців, область має всі шанси стати піонером у запровадженні взятих на себе Україною умов Директиви ЄС про енергоефективність.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen + 10 =