Закарпатська поліція почала чотири кримінальні провадження через порушення виборчого законодавства

З початку передвиборної кампанії до Верховної Ради України поліція Закарпаття зареєструвала 135 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. За даними фактами розпочато 4 кримінальні провадження і складено 30 адміністративних протоколів.

Найчастіше звернення стосуються відсутності в агітаційних матеріалах відомостей про тираж та осіб, відповідальних за їх випуск. Згідно з виборчим законодавством, друковані матеріали повинні містити, зокрема, інформацію про замовника продукції та відомості про установу, що здійснила друк. Інакше це вважається адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 212-13 КУпАП (Виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск).

Усі звернення про можливі порушення ретельно розглядаються та приймаються відповідні рішення.

Зокрема, складено 30 адмінпротоколів за фактами невідповідності агітаційних матеріалів вимогам закону та незаконної агітації. Усіх їх направлено до суду для прийняття відповідного рішення.

Також розпочато 4 кримінальні провадження: 3 – за фактами підкупу виборців (ст.160 Кримінального кодексу України) в Ужгороді та Виноградові, одне – за фактом викрадення агітаційного банера одного з кандидатів у Великому Березному (ст.185 ККУ).

Поліція Закарпаття наголошує на необхідності дотримання вимог законодавства під час виборчого процесу і нагадує, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Зокрема, за підкуп виборців (ст.160 Кримінального кодексу України) передбачено покарання від штрафу до позбавлення волі строком від 5 до 7 років.

Кримінальну відповідальність передбачено за перешкоджання здійсненню виборчого права (ст.157 Кримінального кодексу України), за неправомірне використання виборчих бюлетенів, фальсифікації під час підрахунку голосів (ст.158 ККУ), за порушення таємниці голосування (ст.159 ККУ) тощо.

Поліція закликає громадян повідомляти про всі можливі порушення виборчого законодавства на спецлінію «102».

Окрім цього, поліція взяла під охорону всі 6 обласних виборчих комісій, на які завезено бюлетені для голосування. Після надходження бюлетенів з ОВК на дільничні комісії, усі 811 ДВК області буде взято під цілодобову охорону.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − 2 =