Закарпатська митниця за розмитнені авто зібрала більше 61 мільйона

Новий порядок розмитнення автомобілів остаточно почав діяти. У п’ятницю набрала чинності відповідна постанова Кабміну. Вона доповнює зміни до податкового і митного кодексів, прийняті Верховною Радою 25 листопада.

Стоянка біля митного поста «Ужгород центральний», де ще восени було одночасно лише кілька автомобілів, зараз заповнена машинами. Це транспорт, який чекає розмитнення, в першу чергу – оцінки вартості, за якою визначаються і необхідні митні платежі. За словами брокера Ольги Кугаївської, власники оцінюють більшість своїх авто приблизно в тисячу євро. Фахівці митниці зазвичай приймають цю ціну, і оформлення відбувається швидко.

Потреба у митних брокерах при ввезенні машин виникла через новий порядок декларування: особисто подати декларацію зараз не можна, для цього необхідне спеціальне програмне забезпечення. Виключно електронну форму декларацій визначено і в новій урядовій постанові. До брокера, щоби уникнути затримок, варто приходити підготовленим.

З обліку машини в європейських країнах знімають по-різному. У країнах, що межують Словаччині для зняття з обліку водій має туди їхати, відповідно – перетинати кордон. При цьому, якщо автомобіль пробув в Україні довше дозволеного терміну, доведеться заплатити додаткові 8 з половиною тисяч гривень.

На Закарпатті так звані добровільні штрафи, по 8,5 тисяч, довелося сплатити вже більше як 150 водіям, загальна сума склала майже півтора мільйона. Значно більші штрафи, і вже не добровільні, чекають власників «євроблях» з літа 2019 року: аж до 170 тисяч гривень або конфіскації авто. Поки що ж водіїв додатково не перевірятимуть, до того ж вони можуть скористатися пільгою.

Сума акцизного податку визначається за кількома показниками. Це, зокрема, вік машини та об’єм двигуна. Акциз для машин на дизельних двигунах буде більшим у півтора рази. Велику суму доведеться платити і за старі машини, тому на Закарпатській митниці їх оформлюють нечасто. Майже третина всіх розмитнених тут машин виготовлені з 2001 до 2005 року, далі за популярністю – вироблені у наступні десять років. На митних постах Закарпатської митниці водіїв зараз консультують щодо особливостей рестрації авто, там можна й розрахувати загальну суму податків. Ці кошти потрібно вносити ще до того, як їхати за кордон, щоб знімати машину з обліку.

У грудні Генконсульство України в Польщі поскаржилося на велику кількість українців, які встають на консульський облік, щоб не розмитнювати авто. Але перебування на такому обліку не дозволяє далі вільно їздити на “євробляхах”. Разом з тим на митниці заспокоюють українців, які живуть у європейських країнах і збираються додому на свята: дозволеного часу перебування в Україні для таких візитів їм вистачить.

Надходжння від розмитнення автомобілів на Закарпатській митниці склали вже понад 61 мільйон гривень. Планів на наступний рік митники ще не одержали. Разом з тим у Міністерстві фінансів раніше оголосили, що загалом планують одержати від власників «євроблях» 5 до 10 мільярдів гривень, ці кошти спрямують на наповнення Пенсійного фонду.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − thirteen =