Закарпатські лікарі рятували життя військових на Сході

В Ужгороді нагородили двох медиків-добровольців, які рятували життя на фронті. Один із них – доброволець саме із Закарпаття. І хоч вони ризикують життя та виконують роботу фактично в однакових з військовими медиками умовами, пільг таких не мають.

На схід України Ерік Глеба поїхав рятувати життя. Медаллю «За сприяння Збройним силам України» Міністерство оборони нагородило закарпатського лікаря-хірурга. Відзнака держави – це приємно, каже медик. Але куди приємніше чути подяки врятованих військовослужбовців, яких доводилося доставляти до медичних закладів під мінометні обстріли.

Із Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги п’ятеро медиків були в складі різних добровольчих медичних шпиталів у зоні бойових дій.

Ще один доброволець – Віктор Беліловець із Києва отримав нагороду «За заслуги перед Збройними силами України». Розповідає: перебувати на війні психологічно не важко. Кожен має місяць, щоб визначитися. Він на сході за 4 роки загалом був 10 місяців. Готовий і далі їхати. От тільки, жартує, дружина буде сваритися.

Проблемою для медиків-добровольців залишається тільки отримання ними таких самих пільг, як і військові медики. Ризикують так само життям, такі самі умови, але де-факто – різниця у пільгах. Законопроект, який міг би врегулювати цей нюанс та зрівняти їх статус, у Верховній Раді не підтримали. Можливо, тому нестачу медиків-патріотів та спеціалістів справи так відчутно на сході.

ПДМШ ім. Миколи Пирогова допомагає охочим лікарям офіційно поїхати та працювати на Схід. За місяць ротації можуть повернутися до рідного колективу. За майже 4 роки діяльності медики-добровольці не дали померти більше 45-ти тисячам пацієнтам.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − fourteen =