Рівень довіри до патрульної поліції Закарпаття визначали цього року соціологи. Дослідники безпосередньо під час інтерв’ю з респондентами та в режимі онлайн цікавилися у краян, чи задоволені робою патрульних поліцейських, чи довіряють їм та чи почуваються закарпатці в безпеці.
Чи почуваються краяни у безпеці, чи довіряють патрульним поліцейським та чи взагалі знають про роботу Управління патрульної поліції Закарпаття – цікавилися соціологи у перехожих Ужгорода та Мукачева. Загалом дослідники опитали 417 респондентів різної вікової категорії. Якщо порівнювати з 2016-м роком, коли вперше провели соцопитування, то тепер результати – не на користь поліції.
Якщо 2 роки тому 64% опитаних вважали роботу патрульних порядною і чесною, то в цьому таких тільки 38%, натомість показник «Ні» сьогодні на рівні 57% – на противагу 34-м відсоткам у 2016-у. Соціологи прогнозували такий «відрив» у показниках ще два роки тому, тому вважають: необхідно провезти третє опитування.
Окремо соціологи досліджували відповіді сотні респондентів в мережі Інтернет. Результати показали, що відповіді досить різні.
Основними недоліками краяни назвали корупцію, 27%. 22% озвучили, що патрульна поліція нічого не може зробити. В плані покращення – опитані захотіли піших патрулів та поліцейських по всій області, а також більше роз’яснювальної роботи з ПДР. Керівництво поліції запевняє, що будуть працювати для покращення роботи структури та працювати, щоб повернути довіру громадян.
Висновок зробили і поліцейські, і соціологи. Щоправда, останні наголоси на необхідності провезти подібний аналіз суспільної думки і для Національної поліції. Щоб картина була цілісною. Адже загалом результати базуються на тому, що мало хто з краян розуміє відмінність щодо повноважень патрульної поліції від Національної.