Вирішити питання фінансування. Народний депутат Василь Петьовка звернувся до Прем’єра

Тячівські районні заклади та районна рада – без фінансування. Народний депутат Василь Петьовка звернувся до Шмигаля. Місцевими виборами 25 жовтня в Україні практично завершилась адміністративна реформа внаслідок якої на території Тячівського району Закарпатської області утворено 10-ть об’єднаних територіальних громад.

Згідно закону України  та відповідних  змін до Бюджетного Кодексу України, передбачено передачу комунального майна району  спільного користування та установ у власність територіальних громад, на території яких ці установи розміщені.   В той же час проектом  Закону про  Державний бюджет України на 2021 рік зарахування акцизного податку ітиме до Державного бюджету, ПАТ «Укрзалізниця»  звільнена від сплати земельного податку на місця, і відмінена норма, яка передбачає сплату до спеціального фонду місцевого самоврядування внеску за пайову участь забудовника. Тобто передбачається  скорочення доходів місцевих бюджетів. При цьому не зрозуміло за рахунок чого  територіальні  громади мають утримувати установи які зараз рахуються  районними установами і утримуються з районного бюджету.

Для прикладу по Тячівській  територіальній громаді ці зміни, а також норма, яка передбачає реверсне вилучення з бюджету громади 5 млн. грн., призведуть до зменшення поступлень до бюджету громади в сумі 26 млн. грн. , що складає 25% від річної суми поступлень громади.       В той же час, що передбачувана  Законом  передача майна і установ, розміщених на території громади, які надавали послуги громадянам  усього району, потребує фінансового ресурсу в сумі близько 130 млн. грн. на їх утримання.               Бюджет Тячівської громади на 2021 рік  згідно з розрахунками, складає 90 – 95 млн. грн.,  90% якого буде направлено на покриття захищених статей видатків бюджету.

І це проблема не тільки Тячева, проблема всіх  територіальних громад на території яких розташовані установи які зараз  утримуються  з районного бюджету. Відсутність фінансування може призвести до закриття  установ, а це територіальні центри  надання соціальної допомоги, школи інтернати, ліцеї, спортивні і школи. За відсутності джерел доходу у районному бюджеті на 2021 рік, не буде можливості розпочати роботу новообраної Тячівської районної ради і, відповідно,  не буде кому організувати та виконати процес передачі майна комунальної власності, так як на утримання апарату районної ради, потрібно виділити мінімум 8,0 млн. грн., яких в районному бюджеті немає.

У своєму зверненні  народний депутат  Василь   Петьовка пропонує Прем’єр – міністру України  варіанти вирішення зазначених вище проблем зокрема: передбачити перехідний період не менше 6 місяців  для реалізації норм закону   щодо організації функціонування установ що надають послуги громадянам. Частину  установ  було б можливо передати у власність і на фінансування обласного бюджету. Необхідно в  державному  бюджеті передбачити кошти для  територіальних громад  для утримання зазначених вище  установ  і  кошти на  функціонування районних рад.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen + 18 =