Україна змінює правила маркування продуктів. 10 липня парламент проголосував у першому читанні законопроект щодо врегулювання порядку маркування харчових продуктів та запровадження штрафів за надання недостовірної інформації на упаковці.
Ухвалення закону «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» дозволить вітчизняним виробникам збільшити свою присутність на ринках ЄС – так вважають експерти. А українським споживачам цей закон дасть можливість позиватися до виробників у разі невідповідності складу та опису, як це практикується у Європі.
Однак не всі мають бажання, час чи знання, щоб відстоювати свої права. Підтвердили факт, що в Україні не так просто довести продавцю невідповідність продуктів, і представники захисту прав споживачів. У Європі покупці менше звертають увагу на етикетки, адже випадків невідповідності продуктів харчування дійсності не багато. Крім того, споживачі законодавчо захищені більше, ніж в Україні. У нас маркування продуктів харчування недосконале і цим самим залишає можливість виробникам уникати відповідальності.
10 липня 2018 року 226 народних депутатів підтримали в першому читанні законопроект №8450 щодо врегулювання порядку маркування харчових продуктів та запровадження штрафів за надання недостовірної інформації на упаковці. Ухвалення закону «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» дозволить вітчизняним виробникам збільшити свою присутність на ринках ЄС – так вважають експерти. А українським споживачам цей закон дасть можливість позиватися до виробників у разі невідповідності складу та опису, як це практикується у Європі.