Російські вчені визнали небезпеку вакцини «Супутник V»

Розробникам «Супутник V» є що приховувати. Про це йдеться Такий висновок зробили російські вчені після аналізу опублікованій в журналі The Lancet статті про випробування вакцини,

розробленої ФГБУ «НІЦЕМ ім. Н. Ф. Гамалії »МОЗ Росії і ФГБУ« 48 ЦНДІ »Міноборони Росії, пише Лілія Корнілова для« Обозревателя ».Мова йде не про якусь там “русофобію”, як прийнято в РФ називати всіх незгідних з путінським режимом, а про авторитетних вчених. З різкою критикою “Супутник V” виступили: Василь Власов, доктор медичних наук, професор НДУ ВШЕ, який займає посаду заступника голови комісії Російської академії наук по боротьбі з фальсифікаціями наукових дослідженнях і входить в кілька експертних рад – як російських, так і міжнародних; Ольга Реброва, доктор медичних наук, професор РНІМУ ім. Н. І. Пирогова; Валерій Аксьонов, кандидат медичних наук, науковий редактор видавництва “Біоніка Медіа”; віце-президенти Товариства фахівців доказової медицини (ОСДМ).

Зазначена стаття була опублікована в журналі The Lancet 4 вересня 2020 року і викликала подив в міжнародному науковому співтоваристві. Крім того, підозри вчених спровокувало малоймовірний збіг показників у різних піддослідних груп. Їх також насторожила швидкість публікації і плутанина з датами: I-II фаза випробувань “Супутник V” закінчилася 10 серпня, і підготувати повноцінне наукове дослідження за три тижні – просто нереально. Публікація була написана недбало і поспіхом, її супроводжував 22-сторінковий документ в той час, як до аналогічної статті про випробування оксфордской вакцини AstraZeneca в журналі The Lancet йшов звіт і клінічний протокол на 128 сторінках, більше ста з них – під грифом “конфіденційно”. 

Однак зараз в інтернеті активно видаляється інформація про те, що одним з розробників “Супутник V” є ФГБУ “48-й ЦНДІ” Міноборони Росії. Зокрема, 5 січня 2021 року зникла згадка про науково-дослідному інституті зі сторінки, присвяченої “Супутник V” у Вікіпедії. Немає посилань на даний заклад на офіційному сайті вакцини, зникають згадки в Россмо … До слова, і без цих згадок легко зробити висновок про те, що до вакцини доклали руку військові – виходячи з все тією ж багатостраждальної статті в журналі The Lancet. Зокрема, про це писали російські вчені в зазначеному вище відкритому листі: “Судячи з усього, мало місце неетична включення військовослужбовців, яких було легко набрати для дослідження”. Іншими словами, “Супутник V” в добровільно-примусовому порядку, як це зазвичай буває в армії (не тільки в російській), відчували на військовослужбовців. Зачистка викликана декількома причинами. По-перше, через американських санкцій “Супутник V” став другосортним товаром, придатним хіба що для країн третього світу.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + 7 =