Референдум, ЗНО чи ДПА, стягнення аліментів – ухвалені законопроекти

Протягом цього сесійного тижня у Верховній Раді ухвалили ряд важливих законопроектів.

Серед них про референдум за ініціативи населення, про зміни у 2019/2020 навчальному році та про порядок виплат аліментів. Участь у роботі Верховної Ради взяли і народні депутати від Закарпаття Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват та Владіслав Поляк.
На всеукраїнський  референдум виноситимуть питання , що стосуються затвердження змін до Конституції України, питання загальнодержавного значення,  про зміну території України,   припинення дії закону чи його положень,  – парламент ухвалив за основу проект Закону «Про народовладдя через всеукраїнський референдум».

 Референдум не може розглядати питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі; питання податків, бюджету, амністії, віднесені до компетенції суду чи правоохоронних органів.

Для організації референдуму за ініціативи населення потрібно, щоб таку вимогу підписали не менше 3-х млн українців з 2/3 адміністративно-територіальних одиниць держави. З кожної області має  бути не менш як по 100 тисяч підписів.

Щодо змін  про завершення 2019/2020 навчального року,  то йдеться про визначення тривалості навчального року в умовах карантину, а також про те, що учні мають право обирати оцінювання їх знань: через ЗНО або шляхом річного оцінювання, або державної підсумкової атестації.

Ухвалили народні депутати і  Закон, що допоможе отримати аліменти від  боржників, обчислення розміру аліментів через індексацію та без звернення стягувача до суду.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen − 11 =