Посилення відповідальності, митне оформлення, питання газу та захист дітей – підсумки роботи парламенту

На цьому тижні Верховна Рада ухвалила ряд важливих законів. Участь у роботі парламенту взяли і народні депутати від Закарпаття: Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват та Владіслав Поляк. Серед ухвалених рішень: про Революцію Гідності, як основу національної ідеї, питання посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху, розмитнення та посилення відповідальності за злочини проти неповнолітніх.

Напередодні роковин розстрілів на Євромайдані Верховна Рада ухвалила постанову, що визначає Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.Народні депутати Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Владіслав Поляк та Робертом Горват підтримали законопроєкт №2695, який посилює відповідальність за керування в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Відтепер штраф за їзду в нетверезому стані складатиме від 17000 грн. за перше порушення до 51 тисячі гривень та позбавлення прав на 10 років за друге. За третій випадок – конфіскація авто. За перевищення швидкості – штраф до 3,4 тисяч гривень. Не пристебнутий пасок безпеки – 510 грн. В цілому документом збільшено розміри покарань за найбільш поширені порушення правил дорожнього руху, серед них і такі, що стосуються не тільки автоводіїв, а й пішоходів.
Парламентом прийняв за основу в першому читанні законопроект № 4643-Д, згідно якого митне оформлення транспортних засобів, ввезених на територію України до 31 грудня 2020 року, здійснюватиметься за новою формулою. Вона діятиме протягом 180 днів з дня набрання чинності цього закону. Формула розмитнення не залежатиме від вартості автомобіля, а залежатиме від віку, об’єму та типу двигуна. Право на таке розмитнення отримають водії за умови реєстрації не більше одного авто на особу.Ухвалили українські парламентарі і проект Закону “Про внесення змін до Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”. Законом пропонують відтермінувати встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких газ використовується тільки для приготування їжі, до 1 січня 2023 року.Народні депутати посилили також кримінальну відповідальність за сексуальні злочини щодо малолітньої чи неповнолітньої особи. Законопроект передбачає кримінальну відповідальність за виготовлення, зберігання та отримання доступу до дитячої порнографії.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 5 =