Перспективи криптовалюти Ripple та причини зміни її ціни

Незважаючи на те, що сьогодні криптовалюта не відрізняється високою вартістю, добовий оборот токену Ріпл, ціна якого сьогодні не перевищує 0,35$, становить більше 55 мільйонів доларів США.

Криптовалюта Ripple вважається однією із найбільш затребуваних криптовалют світу. Це спричинено рядом факторів:

  • успіх та вдалість проекту Ріпл загалом;
  • велика довіра проекту з боку офіційних фінансових установах різних країн;
  • вигідні умови використання монети проекту для користувачів;
  • гарні перспективи для інвесторів проекту.

Що стосується вартості монети, то вона має більш менш стабільну історію з кількома очікуваними та не дуже стрибками. На першу зміну вплинув різкий усіх системи Ріпл, а на другий – епідемія та судовий процес.

Про це все ми і хотіли б розповісти у нашій статті.

Яка була ціль створення Ріпл?

Існує кілька цілей у розробці та створенні платіжної системи Ріпл, усі із яких позитивно вплинули на успіх проекту.

По-перше, платіжна система була націлена на забезпечення максимального комфорту користувачів. Тому технічні спеціалісти працювали на збільшенням швидкості та зменшення вартості обробки транзакцій.

По-друге, засновники проекту були націлені на те, аби їх цифрову валюту могли використовувати не лише окремі користувачі, але й банки та різні платіжні системи. З 2017 року так і вийшло, коли у всіх новинах було багато інформації про підписання нових договорів про співпрацю між банками та платіжною системою Ріпл. Новини не зникали до 2018 року.

По-третє, платіжна система мала забезпечити кращу конфіденційність за всі існуючі тоді системи. Вона й насправді у кілька разів перевершила більшість всесвітньо відомих систем для переказів.

Як та коли з’явилася Ріпл

Роком заснування проекту вважається 2012, коли з’явилася перша версія платіжної системи під іншою назвою (DarkCoin). А в 2014 році відбулося офіційне представлення проекту Ріпл з однойменною монетою XRP (Ripple). Протягом 3,5 років про криптовалюту Ріпл багато інформації немає. Це був просто більш менш стабільний цифровий актив, яким сплачували комісію. Проте вже на початку 2018 року він показав себе зовсім з іншого боку. 4 січня була зафіксована максимальна вартість монети та максимальний її успіх. Тоді ріст монети був на кілька тисяч відсотків.

Після чого вартість монети знову почала падати через такі події, як епідемія, суд та війна. Якщо перше та останнє вплинули на всі цифрові активи, то щодо суду Ріпл нижче розповімо біль детально.

Ціна криптовалюти Ріпл сьогодні

Незважаючи на те, що сьогодні криптовалюта не відрізняється високою вартістю, добовий оборот токену Ріпл, ціна якого сьогодні не перевищує 0,35$, становить більше 55 мільйонів доларів США.

Для порівняння, максимальною ціною криптовалюти було 3,4$, а мінімальною – 0,17$ (не беручи до уваги перші 3,5 роки існування токену Ріпл).

Переваги використання платіжної системи та криптовалюти Ріпл

Великою перевагою використання Ріпл для юзерів є стала величина комісії. Тобто, переказуючи криптовалюту у розмірі 50$ або 50 000$ у еквіваленті, на сплату комісії буде стягнена однакова сума – 0,0009 XRP.

Другою перевагою є швидкість обробки транзакцій, яка може тривати від кількох хвилин до години максимум. У порівнянні із звичайними системами для міжнародних переказів типу SWIFT, які обробляють переказ до тижня, це вагома причина користуватися Ріпл.

До речі, ці переваги і є одними із головним причин, чому банки так сильно зацікавлені у співпраці з Ripple.

Причини сильного підняття ціни Ріпл

2017 року зважаючи на вищевказані переваги платіжної системи Ріпл, а також її безпеку та конфіденційність, банки почали зацікавлюватися у співпраці з нею. Адже вони відчували необхідність у залученні нових клієнтів.

За короткий час близько 100 банків, у тому числі і відомих американських, підписали договори та почали співпрацю у сфері переказів. Звичайно, що інвестори також почали проявляти увагу до монети і купувати її. Через що її курс почав стрімко рости.

Таким чином з 2017 року по січень 2018 відбувся розквіт системи Ріпл, а з ним і підвищення вартості криптовалюти XRP майже до 3,5 доларів США.

На цьому поки що ріст ціни криптовалюти закінчується, адже настання епідемії знизило попит на всі цифрові активи, а з ним і вартість на них. Після цього в історії Ріпл з’явився ще один неприємний нюанс – суд, з інформацією справи по якому ви можете ознайомитися у наступному розділі.

Суд Ріпл та SEC

Кінець 2020 року для компанії Ріпл був не дуже вдалим, адже проти неї був відкритий позов зі сторони Американської Комісії з цінних паперів та бірж. Звичайно, що це викликало питання довіри серед користувачів платіжної системи та криптовалюти Ripple, і, звичайно, що курс монети трохи знизився. SEC вирішив, що компанія незаконно продає цінні папери, якими насправді були їх звичайна цифрова валюта XRP. А ось чому Комісія вирішила їх обізвати цінними паперами – це інше питання.

Через незгоду користувачів із позовом на компанію, занадто сильної школи суд Ріпл не завдав. Це ми можемо сказати відповідно до курсу криптовалюти за 2021 рік, який був досить стабільним, що вказує на те, що користувачі все рівно продовжували користуватися та інвестувати у токен XRP. І, навіть, у травні того ж року був зліт вартості криптовалюти більше, ніж на 200%, що знову таки говорить про довіру клієнтів незважаючи ні на що. Проте за кілька тижнів ціна знову знизилася, а у 2022 році знову пішла на зріст.

Така волатильність зумовлена і судом з Американською Комісією SEC, і іншими подіями у світі. Проте і тут можна знайти позитивний момент, а саме, можливість гарно заробити на різниці курсів.

Де краще купити Ріпл сьогодні?

Купити Ріпл можливо на багатьох площадках для торгування криптовалютою з будь-якого куточку світу. Проте, якщо ви де недостатньо досвідчений користувач, то обирати слід централізовані платформи, адже саме вони мають багато переваг.

Наприклад, обравши централізованау криптовалютну біржу WitheBIT, користувач отримує наступне:

  1. доступ до активностей різного виду від депозитних вкладів, де навіть думати не потрібно, куди та коли вкладати кошти, до маржинальної торгівлі, при використанні якої потрібно вже досить гарно вміти аналізувати інформацію у сфері криптовалюти;
  2. як бонус до першого пункту – доступ до детального опису кожного кроку на платформі, що навіть для такого користувача, який вперше вирішив зробити інвестицію, буде дуже легко розібратися;
  3. можливість заробляти не лише на торгівлі, а й на стейкінг планах (депозитах) та реферальній програмі. Що стосується першого, то депозити на криптовалютних біржах досить схожі на систему депозитів у банках, проте зазвичай відсотки набагато більші. Це зумовлено тим, що платформа зацікавлена у тому, аби користуватися вільними коштами користувачів для примноження капіталу;
  4. Цілодобова служба підтримки для всіх зареєстрованих користувачів, яка є незамінним чинником, який впливає на вибір платформи для торгування криптовалютою серед користувачів. Адже приходячи у нову для себе сферу потрібно бути впевненим, що у разі чого, є чат або номер телефону, по якому можна звернутися з питанням, проханням або пропозицією у будь-який момент.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 3 =