Пейзажні твори унікального жанру презентують в музеї архітектури і побуту

Завтра, 20 листопада, в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту запрацює виставка творів двох закарпатських художників – Володимира Климковича та його учня Василя Парія.

Роботи художників унікальні за жанром – “veduta” (з італ. “вид”). На полотнах митців можна буде побачити улюблені вулички Ужгорода і його архітектурні пам’ятки, замки Європи та Карлів міст, а також репродукції картин нідерландських художників.

Володимир Климкович – художник, талановитий пейзажист, який на шостому десятку свого життя самотужки освоїв навички художньої майстерності. Вивчаючи спеціалізовану літературу й практикуючи у різноманітних живописних техніках і прийомах обрав для своєї творчості чи не найскладніший та рідкісний на сьогодні жанр документально-точного міського пейзажу – “veduta”, який зародився ще в ХVІ ст. і набув популярності у Західній Європі, зокрема в Нідерландах та Італії. Основа творчості Володимира Климковича – міські пейзажі. Художник любить зображувати на своїх полотнах краєвиди Ужгорода, Карпат, а також міста і замки Західної Європи. Найбільш трудомісткою працею митець вважає полотно “Вид на Празький Град”, над якою працював упродовж 5 років.

Усі роботи художника насичені ретельно промальованими деталями архітектури й пейзажними елементами. Досить часто митець використовує стафаж, гармонійно вписуючи у пейзаж окремі фігури та жанрові сценки. Творчий доробок Володимира Климковича налічує більше сотні картин, багато з них зберігаються у приватних колекціях та музеях Закарпаття.

Як і його вчитель, Василь Парій самостійно опановує художню майстерність. У своїх полотнах митець поєднує два жанри живопису “veduta” та “landscape”. Його картини вирізняються серед полотен учителя світлом і більш насиченою кольоровою гамою.

Відкриття виставки відбудеться о 16.00, – запрошують музейники.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 4 =