Нардепи від Закарпаття вимагають відповідальності для суддів Хустського райсуду
Притягнути до відповідальності суддів, котрі хочуть випустити під заставу обвинуваченого у вбивстві, вимагають від Вищої ради правосуддя нардепи Василь Петьовка та Роберт Горват.
14 березня 2018 року у с. Нижня Апша Тячівського району 14-річний житель селища, у себе вдома, з особливою жорстокістю, завдавши численних ножових поранень, у себе вдома вбив товариша. За фактом умисного вбивства відкрили кримінальне провадження. Підозрюваного у вчиненні злочину, 14-річного мешканця Нижньої Апші, тоді ж було затримано.
Наразі кримінальне провадження перебуває на стадії розгляду по суті в Хустському районні суді Закарпатської області. Оскільки для обвинуваченого термін тримання під вартою закінчується 18 грудня 2018 року, а до цього часу суд не завершить розгляд справи, прокурор заявив про необхідність продовження терміну тримання під вартою для обвинуваченого.
Колегія суддів Хустського районного суду клопотання прокурора задовольнила, тримання під вартою обвинуваченого продовжила до 16 лютого 2019 року. Однак, при цьому суд визначив ще й альтернативний запобіжний захід – грошову заставу у розмірі 140 тисяч 960 гривень. Йдеться в ухвалі суду і про те, що протягом одного дня після внесення застави, уповноважена службова особа Ужгородського СІЗО може негайно звільнити обвинуваченого з-під варти.
Обурені жителі с. Нижня Апша Тячівського району вдалися до масових акцій протесту та заблокували автомобільну дорогу Мукачево-Рогатин.
Прокуратура області категорично не погоджується з ухвалою Хустського районного суду, вважає її необґрунтованою, невмотивованою і незаконною, через що просить скасувати та постановити нову, відповідно до якої, продовжити відносно обвинуваченого строк тримання під вартою до 16 лютого 2019 р. без визначення розміру застави.
Народні депутати України Василь Петьовка та Роберт Горват подали скаргу до дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя з проханням відкрити дисциплінарне провадження щодо суддів Хустського районного суду Закарпатської області, котрі проголосили ухвалу від 12 грудня 2018 року. Народні депутати вимагають від Вищої ради правосуддя надати правову оцінку діям суддів та притягнути їх до відповідальності, передбаченої законом.