Фінські традиції дійшли і до України. Вже з вересня і у нас при народженні родина отримає приємні «бонуси» – «коробки малюка».
Вміст поки що затверджується. Але відомо, що його вартість 5 тисяч гривень. За попередніми даними, щоб забезпечити дітей в області, треба 25 млн. грн. Купівлю «пакунків малюка» здійснюють місцеві бюджети за рахунок субвенцій з держбюджету. А головний розпорядник коштів – департамент соцзахисту населення Закарпатської ОДА.
Про так звані «бейбі бокси» знають всі. Адже у Фінляндії їх видача ще з 30-х років минулого століття стала справжньою традицією в країні. Їх видають кожній родині, де народився малюк, незалежно від достатку. Український варіант, «пакунок малюка», обійдеться державі у 5 тисяч гривень. Його вміст згодом буде затверджено Мінсоцполітики України. Медики вважають, найдоречнішим буде наповнити коробку одягом для дитини, а зайвими будуть засоби гігієни.
Незадовго до народження сина почала купувати дитячі речі ужгородка Тетяна. Не обійшлося без участі бабусі. Дитячі речі везла з Чехії. Обійшлося майже в 5 тисяч крон – фактично, вартість «пакунку малюка». Каже, що доречним було б додати до нього побільше дитячих іграшок.
Отримати гроші замість пакунку не можна. Якщо батьки відмовляються від дитини, або матір засуджена до місць позбавлення волі, або ж дитинка померла, відповідно, такої допомоги батьки не отримають. Якщо при народженні малюка померла мати – пакунок отримають родичі та опікуни. Пакунки будуть надходити до пологових у відповідності до розрахунків щомісячної потреби. У разі необхідності їх можуть перерозподіляти.
За останніми даними, на обліку в Закарпатській області є 4220 вагітних, тож з вересня по грудень в області очікують понад 4700 новонароджених – з урахуванням народження двійнят. Щороку тільки в Ужгороді народжується майже така ж кількість дітей. Тож за 4 місяці очікують близько тисячі немовлят. Саме при виписці матерям і видаватимуть «пакунки малюка».
Звичайно, що видача такого «бонусу» не позбавляє матерів права на фінансову допомогу. За матусями залишається право отримати одразу понад 10 тисяч гривень, а потім щомісяця – «дитячі» у понад 800 грн. Та попри усі матеріальні заохочення, найголовніше таки – сам малюк.