Звинувачують у незаконній вирубці з метою очорнити. Тячівський держлісгосп звернувся до голови обласної ради та адміністрації з відкритим листом про захист.
Лісівники кажуть, деякі активісти намагаються дискредитувати підприємство, звинувачуючи його працівників у вирубці дубів в урочищі Керек-Мочар (в народі – Дубки). Як пояснюють, ця територія не належить лісгоспу, а тому Державна лісова охорона не має повноважень охороняти ліс, який відноситься до земель запасу. Тим часом місцеві жителі не на камеру називають прізвища чорних лісорубів, однак не розуміють, чому вони досі залишаються непокараними.
Від великих та міцних дубів залишились лише пеньки. Видно, що зрубані ці дерева зовсім нещодавно. Першу хвилю звинувачень прийняв на себе Тячівський держлісгоп. Вони з’явились у мережі Фейсбук від місцевих жителів, які позиціонують себе як громадські активісти. У варварській вирубці дерев цінної породи вони звинуватили саме лісове підприємство, яке, за їх словами, мало б захищати цю територію. У держлісгоспі усі звинувачення не просто спростовують, а навіть обурені такими заявами. За офіційними документами, територія, де попрацювали “чорні лісоруби”, не належить лісгоспу.
Обурило лісівників і те, що в публікації у Фейсбук йдеться: нібіто на зрубаних дубах є тавро Тячівського лісгоспу. Працівники лісового господарства запевняють, ніякого відношення до цього тавра не мають, і це підтвердила комісія, яка була на ділянці та офіційно це зафіксувала. В лісгоспі кажуть, звинувачують лісівників лише з метою очорнити. Тож трудовий колектив «ДП Тячівське ЛГ» звернулися до Г.Москаля та М.Рівіса з відкритим листом про захист. Лісівники кажуть, підприємство намагаються дискредитувати. Як пояснюють у зверненні, ця територія не належить лісгоспу, а тому Державна лісова охорона не має повноважень охороняти ліс. Тим часом на землях лісгоспу постійно проводять рейди по виявленню незаконних рубок.
Тож спробуємо з’ясувати, хто мав би охороняти урочище, де ростуть дуби і кому належить ця територія. За словами Бедевлянського сільського голови Івана Рішка, ця ділянка не відноситься до земель сільської ради. Втім, варварською вирубкою дубів тут вкрай обурені. У Тячівській міськраді нам також повідомили: розпоряджатися цими землями не мають права.
Тож, зв’язуємось з начальником відділу головного управління Держгеокадастру у Тячівському районі. Як з’ясувалось, урочище, де ростуть дуби, поки що нікому не належить. Втім, за словами місцевих, тут усі знають, хто саме рубає дуби. Не на камеру місцеві навіть називають прізвище місцевого підприємця. Кажуть, у нього є навіть своя пилорама. Намагаємось її знайти. Однак, як бачимо, пилорама вже не діє, а що знаходиться за високим парканом – невідомо.
Земля без власника, а крадії лісу досі не покарані. Тож виникає питання: дерева і надалі продовжуватимуть рубати? В урочищі Керек-Мочар дубів залишилось ще досить багато. Чи покарають зрештою винних і припинять варварську вирубку – наразі питання без відповіді.