Криміналізація контрабанди. Боротьба із порушенням

Протягом 10 останніх років незаконне переміщення товарів через кордон України не вважалося кримінальним злочином.

Інтереси окрем груп впливу під виглядом ідеї загальної гуманізації покарань за економічні злочини призвели до декриміналізації цього виду діяльності та, як наслідок, значних втрат для нашої держави.Щорічний розмір втрат від контрабанди став еквівалетним сумі модернізації тисяч українських шкіл і лікарень та втраті сотень тисяч робочих місць.

Відсутність ефективного покарання популяризувало серед підприємців використання у веденні бізнесу незаконних прийомів на митному кордоні України.

Такі вагомі аргументи час від часу повертали суспільство до ідеї відновлення кримінального покарання за ці злочини.Наприкінці квітня ці дискусії не тільки активізувалися, а й отримали конкретний формалізований прояв у законотворчій ініціативі президента України.

Законопроєкт Володимира Зеленського повинен в значній мірі сприяти зменшенню контрабанди, а відтак – значному наповненню бюджету України, що у свою чергу екстраполюється на ремонти тисяч кілометрів доріг та модернізації шкіл, садочків і лікарень.

Голосуватиму «за» відповідну ініціативу президента про внесення змін до Кримінального кодексу та закликаю колег підтримати цей вкрай необхідний документ під час розгляду у ВРУ.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − eighteen =