Юридичний механізм для компенсації переплачених коштів за газ
Єдина ціна на газ для населення та промисловості, яку встановив уряд у 2016 році постановою N315, “взята зі стелі”. Вона незаконна, протиправна та економічно необгрунтована (!) і зовсім не “ринкова”, як повсякчас заявляла влада Порошенка, пише народний депутат Іван Крулько у блозі для “Української правди“.
Юлія Тимошенко та її команда довели у судах (спочатку в Окружному адміністративному м.Києва, а тепер – і в Шостому апеляційному), що люди не мали платити за тарифами, взятими “зі стелі”.
На це знадобилось цілих три роки (!). Саме стільки “тягнувся” розгляд справи через безліч безглуздих клопотань, які подавали представники Нафтогазу і уряду.
Разом із цінами на газ зростали тарифи на інші послуги ЖКГ, тоді як доходи лишались майже без змін. Натомість вигодонабувачі – у НАК “Нафтогаз” – не забували виписувати собі “космічні” премії.
Лише, за приблизними оцінками енергетичних експертів, з 2016 року українці переплатили за газ та тарифи, у вартості яких є газ, – від 30 до 50 млрд грн (!). Не кажучи вже, що 60-70% людей змушені були просити у держави субсидії, на що за три роки з державного бюджету пішло понад 150 млрд грн (!). Це шалені кошти і їх раціональніше було використати на енергоефективність! Але зараз не про це…
“Тарифною перемогою” у судах Юлії Тимошенко та “Батьківщини” по суті створено юридичну базу, аби споживачі могли отримати компенсацію за свої переплати, звернувшись із листом-вимогою до постачальника послуг (відповідних облгазів).
Ми, як і раніше вважаємо, що населення, як власник надр, за Конституцією, має платити за газ внутрішнього видобутку не вище 4000 грн за тисячу кубометрів із урахуванням собівартості, податків, ренти, інвестиційної складової тощо, а не 8 550 грн, як платили з 1 листопада 2018 року, і навіть не 7200 до 7890 грн, в залежності від області, як зараз.
Одразу після виборів до Верховної ради України, заручившись підтримкою людей, ми плануємо одним із перших рішень знизити ціну на газ до економічно обгрунтованої та спрямувати газ українського видобутку на потреби населення та соціальної сфери.