Як українським громадам стати енергетично незалежними? Це питання зібрало в одному залі експертів, представників органів місцевого самоврядування з восьми областей України та громадських організацій. Разом, присутні обмінювались своїм успішним досвідом використання підходів з інноваційного енергозбереження для розвитку громад.
Відтак, кожна присутня область представила результати своєї роботи в енергетичній незалежності, яка проводиться в рамках проекту ООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду”. До прикладу, спікер з Львівської обл. акцентував увагу присутніх на спеціальній лабораторії, яка проводить спеціальні енергетичні аудити.
На Закарпатті міжнародний проект триває вже понад вісім років. Загалом на його потреби було освоєно близько 44 млн. грн. Ці кошти пішли на заміну вікон та утеплення приміщень бюджетних установ. Також в області відбувається перехід на альтернативні види джерел опалення, зокрема побудова твердопаливних котелень, а також їх заміна газовим .
Після обговорення, учасники конференції перейшли до практичної частин, відвідали сонячну станцію в селі Ратівці Ужгородського району та майстерню з виготовлення сонячних колекторів у селі Часлівці.