Якість повітря

В Мукачеві в тестовому режимівстановленоУніверсальнустанціюмоніторингуякостіповітря”Oxygen”. Всі бажаючі зможуть отримати інформацію про вміст пилу, формальдегіду, аміаку, діоксиду азоту та монооксиду вуглецю. Ідея встановлення приладу виникла давно. Посприяла цьому завзятість закарпатців на своїх ділянках, а саме спалення сухостою в осінній період. Напевно більшість наших глядачів пам’ятають хмари ядучого диму, які кілька тижнів окутували Закарпаття. Прохання й аргументи , що таке повітря перетворюється на небезпечну отруту на горе-господарів не діяли.
На станцію мукачівці збирали гроші самотужки. Коштувала вона трохи менше 5 тис грн. Але тепер містяни мають достовірну інформацію стосовно вмісту у повітрі пилу, формальдегіду, аміаку, діоксиду азоту та монооксиду вуглецю.
Ми вирішили зайти на відповідний сайт, пошукати інформацію і тримати необхідні дані. Хоча перед тим запитали від мукачівців – як вони думають, чи забруднене наше місто.
А зараз з’ясуємо, що каже станція чи забруднене повітря в Мукачеві. Заходимо на сайт екосітіоргюей. Вибираємо свою локацію і отримуємо інформацію. Як бачимо: досить високий рівень пилу 43,57 мікрограмів на метр кубічний. Індекс якості повітря 120.. В табличці шукаємо й інформацію. Цей показник потрапляє в діапазон від 101 до 150. Помірно забруднений.  Може спричинити дискомфорт при диханні у людей із захворюваннями дихальних шляхів, таких як астма, а також у людей з серцевими захворюваннями. Діти та літні люди зазнають найбільшого негативного впливу. Заняття спортом на вулицізаборонені. Додамо, що наразі прилад знаходиться в Паланку, неподалік школи.
Наразі таких станцій на Закарпатті є 3. Окрім Мукачева – в селищі Ясіня на Рахівщині та в Перечині. Зрозуміло, що цього недостатньо. Як мінімум їх має бути 3,4 на один населений пункт. А поки цим одним в місті над Латорицею планують оцінювати якість повітря у кількох мікрорайонах – місце його локації періодично змінюватимуть.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × one =