Щороку навесні чабани,щоб прогодувати великі отари овець,оскільки пасовищ на рівнинах не вистачає, йдуть далеко в гори. Практично ціле літо пастухи з худобою перебувають на полонинах де живуть і виготовляють овечий сир. Гуцульська бриндзя – свято їхнього повернення на рівнину.Святкова хода попрямувала традиційно до амфітеатру Буркут. Як завжди очолювали її керівники краю. Вони і розпочали урочисту частину заходу.В ході дійства нагороджували і видатних представників краю. Чи не найбільше овацій та нагород зібрав учасник АТО, хірург 128 бригади Олександр Данилюк. Після запалення символічної ватри гуляння продовжили фольклорні колективи Рахівщини. На Буркуті кожен населений пункт представляв своє дворове господарство та в якому вітали гостей. Абсолютно на всіх подвірёях бажаючі могли ознайомитися з виробами народних умільців – ліжниками- гуцульськими покривалами, різьбленою з дерева продукцією, музичними інструментами та найголовніше – місцевою гастрономією.І ще чимало інших страв гуцульської кухні – токан, кремзлики та голубці з бринзою, ріпляники, фанки та скомирда, яка готується з кукурудзяної муки з додаванням сметани.Щодо самої винуватиці свята – бринзі-то вона була представлена на всіх дворогосподарствах. Цікаво те,що у всіх вона різна на смак, хоча здавалося б молоко в овець однакове і готується продукт за одними й тими ж самими рецептами.Туристам бриндзя сподобалася, як і саме дійство.
За популяризацію вівчарства, збереження традицій, культури та духовних надбань Рахівщини представники кожного населеного пункту отримали подяки від народного депутата Василя Петьовки. А вже під вечір відвідувачів розважали спеціально запрошені гості – Алла Кудлай, квартет Гетьман, Алла Івашина, Павло Доскоч, Василь Мельникович та гурт Без Обмежень.
Хедлайнером дійства стала співачка Руслана,яку не дивлячись на зливу гості все ж дочекалися. А на завершення всіх порадував незабутній феєрверк.Гала-концерт, а насамкінець – видовищний феєрверк за сприяння народного депутата України Василя Петьовки.