Експрес -тест на антиген

58 350 експрес-тестiв для визначення антигена кopoнaвipycy SARS-CoV-2 надійшли в медичні заклади області. Ці тести дозволяють надзвичайно точно проводити попередню діагностику у пацієнта, який має ознаки ГРІ або COVID-19. Процедура проведення тестування подібна до ПЛР- діагностики: береться мазок із задньої стінки носоглотки. Завдяки такому тестуванню вірус можливо ідентифікувати на  ранніх стадіях, коли він знаходиться ще лише на слизових оболонках людини. При цьому результати обстеження готові вже за 15 хвилин. Якщо тест показує наявність антигену, то пацієнт проходить ПЛР-дослідження.

Пройти тест можна у свого  сімейного лікаря або в районній лікарні. Всі заклади первинної медико-санітарної допомоги забезпечені тестами на антиген. При появі перших симптомів респіраторного захворювання необхідно обов’язково звертатисядо сімейноголікаря. Повідомте лікаряпо телефону, через вайбер  (або інші мережі) про свій стан. Дотримуйтесь чітко рекомендацій лікаря самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я!

Нагадуємо: для холодної пори року грип і ГРВІ звичне сезонне явище, яке зараз ще й протікає на тлі пандемії COVID-19. Ці хвороби складно розрізнитилише за симптомами — гарячка, кашель, втома характерні і для грипу, ГРВІ і для COVID-19. Протедіагноз «коронавірусна інфекція» може бути підтверджений лише лабораторними методами діагностики.

Ваш сімейний лікар може провести тест на антиген або скерувати вас на безкоштовне тестування на COVID-19. Згідно зі змінами до Наказу МОЗ № 722, обов’язкове лабораторне обстеження проводиться особам:

з підозрою на COVID-19;

з ознаками інших ГРВІ;

з ознаками пневмонії;

контактним особам при появісимптомів, які не виключають COVID-19.

Закарпатський обласний лаборатрний центр МОЗ України наразі має достатньо потужності для швидкого опрацювання зразків та оперативної видачі результатів.

Грип і COVID-19 — небезпечні та високозаразні захворювання, які можуть мати як легкий перебіг та лікуватися вдома під наглядом сімейного лікаря, так і важку форму, яка може призвести до летальності.

Пам’ятайте: дотримання простих правил — носіння маски, респіраторна гігієна та гігієна рук, фізична дистанція, здорове харчування, сон, фізична активність — знижують імовірність розвитку тяжких форм грипу і COVID-19.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 1 =