День Василя. Історія та традиції

День пам’яті небесного покровителя Василія Великого та одне з важливих свят різдвяно-новорічного циклу, щорічно 14 січня відзначають християни східного обряду. На святковій літургії зібралися і прихожани храму Зіслання Святого Духа у м. Мукачеві.

За час свого життя святий Василій Великий майже щодня здійснював Богослужіння. Особливо піклувався про суворе виконання канонів та спостерігав, щобніде не була порушена церковна дисципліна. За це він був нагороджений благодаттю і став чудотворцем. У день памяті святого, 14 січня у храмах читають літургію, яка була написана Василем Великим.

За словами о. Василя Копина, закарпатціз давніх-давен дотримуються церковних традицій пов’язаних з циклом різдвяно-новорічних свят і щиро шанують пам’ять святого Василія Великого. Більше того, зауважив священник, майже у кожній закарпатській родині, за гарною традицією, є хоча б один Василь.

Розповідає о. Василь Копин і про традиції відзначення жителями Закарпаття будь-якого свята та підкреслює, як день святого Василія, так і будь-яке інше релігійне свято варто перш за все відзначати у храмі.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 3 =