Вбивство двох неповнолітніх дітей та замах на їх маму у Тячеві на Різдво чоловіком на підпитку – викликало соціальний резонанс у закарпатців.Загалом тема дитячого насильства актуальна у сучасному суспільстві, і вкрай загострилася на період карантину – коли 90% часу доводиться проводити разом.
Проте, якщо подивитися статистику звернень до поліції – то цифри дуже низькі, адже далеко не всі хочуть розголосу, крім того, діти по-іншому сприймають жорстоку поведінку батьків, не вбачаючи у цьому злочину. А от з цією проблемою клієнтів у психологів доволі багато – понад 30%, а коли й інші питання та злочини починають аналізувати –виявляється підгрунття родом з дитинства, то й до 50%.
Актуальність проблеми дитячого насильства у тому, що показником духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства виступає ставлення до дітей. Тому в цивілізованому світі не припустимі прояви жорстокого поводження з підростаючим поколінням переконані закарпатці. Насильство над дітьми – проблема недосліджена, адже практично відсутній механізм збору статистичних даних. В «Україні діє закон «Про захист насильства у сім’ї». Згідно з яким дитина до 18 років може сама звернутися, або через одного батьків, або ж через уповноважених осіб до поліції, органів місцевого самоврядування чи до центрів, де з нею буде проведена бесіда, а за потреби і реабілітація. Більшість випадків завдання фізичної та психічної шкоди здоров’ю залишаються не зареєстрованими. Не виключення і Закарпаття. Статистика звернень до правоохоронних органів краю – цьому у підтвердження. Коментарі поліція, протягом року мало звернень, але передбачене серйозне покарання. Відповідальність кривдників в залежності від ситуації варіюється від штрафу, виправних робіт, до арешту. Такі сім’ї перебувають під контролем ювенальних поліцейських. У кожному районному відділку поліції Закарпаття працює представник даної служби.Про це б’ють на сполох і психологи. Адже , на відміну, від поліціянтів, майже половина проблем, з яким звертаються до них, родом із дитинства і пов’язані з негативом у сім’ї. А 30% клієнтів – напряму говорять про насильство у родинах. Насильницькі дії треба припиняти – кажуть фахівці, адже кривдник, якщо кілька разів вчинив насильство – вже не зупиниться самостійно! А жертва насильства звертається вкрай рідко по допомогу. І потрібно багато років, аби повернутися до адекватного спокійного життя. Проте травма залишиться назавжди і може виявлятися у певних страхах, складнощах, наприклад, у пошуках партнера, роботи, бути мамою, тощо. Масштаб проблема, справді, вражає! Не варто мовчати та зволікати також і оточуючим, що стали свідками дитячого насильства! Крім поліції, можна звернутися також до громадських, церковних організації, подзвонити до служби довіри, які діють в Україні.