Сміттєві гори. Ліквідація наслідків

У 2020 році, як і у попередні роки, закарпатці зіткнулися з надзвичайною ситуацією – паводками. Улітку на ліквідацію наслідків негоди були кинуті сили підрозділів обласної держадімністрації та рятувальників. А державне фінансування було направлене на покриття збитків населенню. Під час операцій побачили величезну кількість сміття у річках на високогір’ї, яке потім спустилося в низовину і понесло течією по руслам водойм у сусідню Угорщину.

Від угорського  президента згодом надійшов лист про неприпустимість ситуації з засміченістю річок. Голова Закарпатської ОДА прийняв рішення у 2021 році сформувати робочу групу, яка розробить стратегію ліквідації сміттєвих завалів у руслах річок на території краю.Сміття – у річку! Не секрет, що закарпатський менталітет дозволяє людям викидати непотреб у водойми. Мовляв, діди-прадіди так робили, і ми будемо. Проте вже чимало краян задумовуються про наслідки такої недбалості. Варто додати,  в Україні передбачена відповідальність за поводження з побутовими відходами у несанкціонованих місцях – коментар юрист. Проте штрафи не лякають, люди роками продовжують засмічувати водойми, як наслідок – сміттєві затори сприяють виникненню паводків. Так, торік під час операцій  по розчистці побачили величезну кількість сміття у річках на високогір’ї, яке потім течією понесло по руслам водойм у сусідню Угорщину, що вельми обурило угорського президента. Аби не ліквідовувати наслідки негоди, а попередити паводки голова Закарпатської ОДА ініціював у 2021 році сформувати робочу групу, яка розробить стратегію ліквідації сміттєвих завалів у руслах річок на території краю. Вартість розчистки сміттєвого  завалу з трьохповерхівку коштує приблизно 300 тисяч гривень. Аби ліквідувати усі затори на території краю – в обласному бюджеті грошей не вистачить. Тому після аналізу ситуації га річках краю, буде визначена сума фінансування робіт. За додатковим коштами звертатимуться до уряду.

Окремим завданням робочої групи буде розробка технічного рішення попередження витоку сміття до Угорщини. На кшталт концепту, який функціонує у країнах сусідках.  До роботи  будуть залучені також і громадські організації, причетні до екологічної безпеки та підприємства, що займаються утилізацією сміття. Адже у завалах, не тільки деревина, а й пластик  та інша вторинна сировина.Варто додати, робота, як правова, так і технічна, ускладнюється, якщо розчистка водойм проходитиме у заповідних зонах. Паралельно буде приділена увага просвітницькій роботі з молоддю. Тобто до вирішення сміттєвої проблеми підійдуть комплексно! Завдання – до кінця 2021 року ліквідувати усі сміттєві завали.

 

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − 9 =