Ціни на бензин можуть знизитися на 3-5 гривень

Антимонопольний комітет анонсував нові заходи у кампанії щодо приведення цін на нафтопродукти до обґрунтованого рівня. З цього приводу заплановано зустріч із керівниками мереж АЗС, які працюють під брендами WOG, OKKO, Ukrnafta, Socar, UPG.

АМКУ очікує отримати пояснення щодо ціноутворення на нафтопродукти й відповідності вартості, вказаної на стелах автозаправок, тим змінам, яких зазнав ринок в останні місяці. Йдеться про падіння цін на нафту та великий гурт, коливання курсу гривні тощо.

Попередні кроки Комітету та реакція ринку на них: 

  • 5 грудня 2019 АМКУ надав учасникам ринку торгівлі бензином рекомендації вжити заходів щодо встановлення роздрібних цін на високооктанові бензини та дизельне паливо на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку. Як результат, роздрібні ціни на бензин марки А-95 та на дизельне паливо знизилися на 1-2 гривні за літр.
  • 14 січня 2020 Комітет розпочав поглиблене дослідження відповідності дій учасників ринку вимогам законодавства, оскільки надана ними інформація за результатами розгляду Рекомендацій від 05.12.2019 не містила достатнього обґрунтування рівня встановлених цін на АЗС.
  • 10 березня 2020 АМКУ знову попередив власників мереж АЗС про прискіпливу увагу до цін на бензини, оскільки на початку березня відбувся обвал цін на сиру нафту на світовому ринку і це мало позначитися на похідних товарах.

Антимонопольний комітет констатує, що триває подальше зниження цін на автозаправках. Комітет водночас отримує дані від аналітичних агентств, які вказують на наявний потенціал до ще більшого зниження ціни. Зазначається, що для бензину марки А-95 виправданим може бути зниження іще на 3-5 гривен.

Тим часом, потужний удар по цінах на нафту готується нанести Норвегія. Там планують заповнити ринок сировиною з гігантського родовища Йохан Свердруп в Північному морі.
Про це пише «Lenta».

Компанія Equinor почала видобуток сировини на родовищі в листопаді 2019 року і до грудня вийшла на 350 тисяч барелів на добу. Очікувалося, що влітку 2020 року родовище буде приносити 440 тисяч барелів на день, а після 2022 року – 660 тисяч барелів. Однак у понеділок, 30 березня, стало відомо, що Equinor вже на початку травня 2020 року вийде на рівень в 470 тисяч барелів на добу – тобто на 30 тисяч барелів більше таргета.

 

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − three =