Бюджет та важливість здоров’я: народний депутат Василь Петьовка про збільшення якцизу на тютюн

Народний депутат Василь Петьовка на своїй сторінці у соцмережі розповів про запровадження акцизу на тютюнові вироби. За цей важливий для держави законопроект проголосували не всі закарпатські народні депутати

 

У дописі народного депутата ідеться: “Минулого року парламентом було прийнято рішення про збільшення акцизу на тютюнові вироби.
Для будь-якої держави питання тютюнового бізнесу – як кістка в горлі.
З одного боку, ця індустрія є вагомою складою утворення бюджету, з іншого – пріоритетом будь-якої влади повинне бути здоров’я своєї нації.
За кордоном акциз на тютюн складає 2€ з пачки, що в нашій валюті становить більше, ніж повна ціна на пачку тих самих цигарок в Україні. Однак усім зрозуміло, що й рівень доходів в країнах ЄС значно вищий, ніж у нас.
Виходячи з цього, основним завданням держави є баланс впливу на галузь – праця над зменшенням споживання цигарок та одночасне збереження доходів в бюджет.
Прийнятими змінами до Податкового кодексу передбачається поступове, щорічне збільшення акцизу з кроком в 20%.
Разом з цим правоохоронці, зі свого боку, повинні контролювати, щоб в гонитві за надприбутками виробники не вивели галузь в тінь.
Якщо усе вдасться, збільшення розміру акцизу також вплине на “маржу” заробітку контрабандистів та дасть певні результати в боротьбі з нелегельним перевезенням цигарок до країн ЄС.
Прикро, що не усі закарпатські нардепи минулоріч розділили цю думку під час голосування за цей закон.”

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − twenty =