Авокадо: його унікальність та калорійність
Один із найулюбленіших екзотичних фруктів українців – авокадо. Зелений плід вічнозеленого дерева, що відноситься до сімейства лаврових, має другу назву – алігаторова груша. З її м`якоті готують різноманітні закуски, супи, бутерброди та суші. Це популярний продукт, що використовують в кулінарії, косметології та медицині.
Види та корисні властивості авокадо
Авокадо – чудовий замінник м’яса та яєць, саме тому його їдять вегетаріанці та люди, що дотримуються посту. Плід багатий на вміст вітамінів – А, Е, С, РР. Він сприяє роботі шлунку, сердечно – судинної системи, кишечника, печінки. Виводячи надлишок холестерину з організму, алігаторова груша підсилює його захисну здатність.
Авокадо радять вживати спортсменам, адже в ньому багато протеїну, що сприяє формуванню м’язів. У ньому містяться компоненти, що негативно впливають на ракові клітини. Так як при термічній обробці половина вітамінів втрачається, радять вживати авокадо у свіжому вигляді. Продукт можна їсти навіть діабетикам. Він легко засвоюється, тому введення в щоденний раціон – це гарна ідея. Калорійність свіжого авокадо невелика. У 100 грамах авокадо може бути від 120 до 170 калорій.
Продукт:
• зберігає пам’ять;
• сприяє нормальному функціонуванню мозку;
• захищає від старіння.
Авокадо має і протипоказання. Їсти його не можна людям з алергією на плід. Вживання алігаторової груші у великій кількості зашкодить усім без виключення. Придатна до використання лише м’якоть – у кісточці шкідливі речовини, тому її необхідно викидати. Серед найвідоміших сортів:
• Зутано;
• Хаас;
• Рід;
• Нобель;
• Гвен;
• Пінкертон.
Скільки калорій в одному авокадо залежить від його ваги. Чим масивніший плід, тим він калорійніший. Жирність авокадо залежить від сорту та географії вирощення. Людям з надлишковою вагою рекомендують вживати плід невеликими порціями. Зменшити калорійність авокадо неможливо. При дієті їсти страви з авокадо навіть корисно, адже вони не сприяють появі і накопичення жирів. При строгій дієті вживання авокадо забезпечить майже всіма необхідними організму елементами. Цікавий факт – фрукт занесено до книги рекордів Гіннеса як найпоживніший. Є кілька дієт, які включають розвантажувальні дні з авокадо. Полінасичені кислоти в ньому сприяють нормалізації ваги.
М’якоть авокадо має специфічні трав’яний запах та жирну консистенцію. Продукт доступний у магазинах цілий рік, тож кожен може обрати авокадо потрібного кольору та смаку.
Як обробляти і вибирати авокадо
Різати авокадо потрібно особливим чином. Потрібно взяти гострий ніж з тонким лезом, надрізати авокадо вздовж паралельно довгому боку, розділяючи на половинки. Потрібно, щоб ніж впирався в кісточку. Взявши в руки дві половинки, слід покрутити їх, повертаючи навколо осі на 90 градусів. Потім одну половинку трохи піднімають. Стиглий плід ріжеться легко, кісточка відділяється без зусиль. Щоб зняти шкірку, потрібно зробити надріз в області кріплення плодоніжки, і потягнути за шкірку. Якщо авокадо будуть використовувати для страв в меленому вигляді, його можна витягнути ложкою.
Дехто купляє авокадо неспілим, для дозрівання загорають його в папір і кладуть його в сухе і темне місце. Щоб перевірити плід, його беруть в руки і злегка надавлюють. Правильний плід твердий, при натисканні трохи “провалюється”. Якщо плід занадто м’який, це свідчить про його перезрілість. Від авокадо з темними плямами теж краще відмовитись. Щоб розрізаний плід був придатним до вживання якомога довше, потрібно, щоб він зберігався з кісточкою. Щоб освіжити авокадо, можна збризнути його лимонним соком, соєвим соусом чи оливковою олією.