Арсен Аваков: суспільство не прийме кандидата, який виграв за рахунок фальсифікацій
Вибори – це громадський консенсус щодо обрання не просто Президента, а курсу держави, який він буде проводити. Про це йдеться у блозі Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова для «Української правди»:
«Вибори – це коли меншість має прийняти вибір більшості, і це завжди вразлива ситуація, проте саме так працює демократія.
Є пряма взаємозалежність: чим чесніше, прозоріше і відкритіше проведено виборчий процес – тим вищий рівень стабільності в державі в післявиборчий період, який в нашій країні триває п’ять років, від виборів до виборів. Тобто два місяці виборчої кампанії формують реальність наступних п’яти років. Це банально, але про це варто пам’ятати. Нечесна кампанія, фальсифікації і підкупи провокують протистояння, закладають турбулентність на наступні п’ять років – деструкцію замість творення.
Зупиняючи фальсифікації сьогодні – ми більшою мірою запобігаємо майбутнім потрясінням. Нам всім наступні п’ять років потрібна Україна, яка творить і швидко розвивається. У цьому основа виживання в тому непростому геополітичному середовищі, що зараз розгортається в світі.
Швидкий розвиток дасть рішення багатьох наших сьогоднішніх проблем, внутрішня турбулентність і суперечки можуть призвести до незворотної стагнації і, в кінцевому підсумку, втрати державності.
І я не перебільшую – це не гіпербола – вибір між чесними і фальсифікованими виборами – це реальний вибір між добробутом і занепадом.
Для мене тут вибору і немає зовсім – роблю і зроблю все, що від мене залежить – вибори повинні бути чесні і законні – зараз це ключове завдання Міністерства внутрішніх справ.
Весь державний апарат зобов’язаний забезпечити:
– Змагання програм, пропозицій, а не змагання грошей, тіньових можливостей, адміністративного ресурсу.
– Забезпечення нейтралітету правової системи, рівновіддаленість від усіх кандидатів, абсолютне дотримання закону. Не за Порошенко. НЕ за Тимошенко. НЕ за Зеленського. НЕ за Гриценко. І не за будь-кого іншого. Тільки за забезпечення чесних виборів.
МВС України, Нацполіція – зараз опнилися під тиском. Наша тверда позиція щодо припинення порушень комусь не подобається. Звучать звинувачення в підіграванні комусь із кандидатів. Це неправда.
Кожен раз, коли ми когось спіймаємо за руку, він буде захищатися заявами про те, що поліція діє в інтересах опонентів. Виконуйте закон, панове кандидати! Це ваш службовий і громадянський обов’язок, це ваша державна місія в ключовий для України момент обрання президента.
Кандидатів 42. Виграє один. Програють 41.
Хто б не переміг, відразу ж після оголошення переможця ті, хто програє, намагатимуться оскаржити результати, вимагати перерахунку голосів. Якщо кампанія і голосування будуть технічно брудними – для цього будуть підстави. Виявлені під час перевірки та перерахунку докази фальсифікацій зроблять легітимність виборчого процесу сумнівною. А що далі? Майдан3? Тупиковий політико-правовий кач під оплески з-за “поребрика”? …
Переможе один кандидат, 41 програють. Це означає, що незадоволених буде багато. Високий градус напруги в суспільстві, який буде рости до 21 квітня, дати проведення другого туру. Буде достатньо охочих, як всередині країни, так і зовні, підігрівати ці настрої і в разі невигідного результату виборів кинути сірник для провокування можливих силових протистоянь і порушення громадського порядку.
І адекватна відповідь на цю очевидну точку напруги – тільки об’єктивна бездоганність виборчих процедур. Це гранично важливо, ті, хто не розуміє цього – дурні.
Українське суспільство не прийме перемогу кандидата в президенти, який виграв за рахунок фальсифікацій. Сумнівні, каламутні схеми придбання голосів на виборах – не дадуть перемоги на виборах, ці схеми знищать репутацію кандидата – люди не приймуть цього, країна може знову дуже дорого заплатити за такі брудні експерименти, занурившись в політико-правову смуту з ненавистю на порядку денному. Ми не повинні всі разом цього допустити!»