Німецькі журналісти в Ужгороді розповіли про особливості європейських ЗМІ

В Ужгороді журналісти з Німеччини зустрілись зі своїми українськими колегами. У неформальному спілкуванні гості розповіли специфіку професійної діяльності журналіста, зокрема як це відбувається на їх батьківщині. Не оминули тему й українського інформаційного простору в умовах ведення війни та реформ в країні.

Візит німецьких журналістів на Закарпаття розпочався із зустрічі з майбутніми журналістами, студентами УжНУ. В другій половині дня гості з Німеччини поспілкувалися зі своїми українськими колегами. В першу чергу розповіли, як працюється їм у себе на батьківщині.
Журналіст-фрілансер Інго Петц розповів: «Загалом в Німеччині довіра до ЗМІ залишається високою. Однак є доволі велика частина людей, які все більше заявляють про себе та які не довіряють журналістам. Це яскраво відстежується на демонстраціях, організованих деякими політичними силами».

Попри це, німецькі колеги радять залишатись вірними перу. Кажуть, в першу чергу наповнюють інформаційний простір якісним, а головне – перевіреним контентом. Адже сьогодні, з передовими технологіями, людство за лічені хвилини дізнається про ту чи іншу подію. Однак завжди є дві сторони медалі в її оприлюднені. Наводять простий приклад. Якщо журналіст дотримується думки, що, наприклад, «Правий Сектор» є профашистською організацією, то він буде шукати будь-які зачіпки, аби довести це. З іншого боку, журналіст пише, що «Правий Сектор» є активним борцем з корупцією в країні й також буде намагатись в подальшому це довести. Але правда в тому, щоб представити повну картину, тому що можна бути одночасно фашистом, але боротись із корупцією.

Що ж до української журналістики, то думки спікерів зводяться до єдиної її проблеми. В умовах війни та проведення реформ в країні так звана четверта влада повинна бути незалежною. Це в першу чергу допоможе здобути прихильність аудиторії в іншій, не менш важливій війні з російською пропагандою за інформаційний простір. Хоча фінансовий фактор, за яким здебільшого стоять олігархи, тут відіграє вирішальну роль.

Закарпаття не стало першою зупинкою німецьких журналістів в Україні. До цього вони вже побували на Сході, а також мають намір відвідати інші регіони, тим самим охопивши якомога більше областей країни.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 + ten =