13 квітня Верховна Рада ухвалила ряд важливих законів на підтримку населення, медиків, збереження довкілля та розвиток економіки

Захист від коронавірусу, доплати медичним працівника, підтримка тих, хто через пандемію став тимчасово непрацездатним, залучення додаткових кошів та посилена відповідальність для паліїв рослинності. 13 квітня 2020 року Верховна Рада України ухвалила низку законів, які повинні стати корисними для громадян України в умовах пандемії коронавірусної хвороби. За ухвалення законів проголосували в тому числі і народні депутати від Закарпаття: Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват, Владіслав Поляк
Законом «Про внесення змін до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» визначено умови виїзду громадян із зони карантину, з метою недопущення подальшого розповсюдження COVID 19. Передбачаються і тимчасові заходи щодо оперативного створення тимчасових спеціалізованих лікарень та обсерваційних центрів на базі майна інших установ. Створення таких установ є необхідною мірою, щоб не допустити перевантаження стаціонарних закладів охорони здоров’я та забезпечити можливість оперативного надання медичної допомоги всім особам, в яких буде виявлено симптоми, схожі із CoVID-19.
Закон передбачає й надання статусу тимчасово непрацездатних осіб із надання відповідної оплати тим, хто наразі перебуває не лише на лікуванні, але і в самоізоляції, обсервації, а також тим, хто перебуває в тимчасових закладах охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталях).
13 квітня ухвалили і Закон “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”, яким спрощено можливості здійснення понадпланових державних міжнародних запозичень для боротьби із наслідками коронавірусної хвороби.
Законом також виділено 15,8 млрд. грн. за відповідною бюджетною програмою, для здійснення додаткових доплат до зарплати медичних та інших працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу. Виділено і кошти у сумі понад 10 млрд. грн. для здійснення додаткових виплат пенсіонерам та деяким іншим соціально вразливим категоріям населення.
Крім того, сьогодні ухвалений і Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу”, який передбачає серйозне збільшення штрафів за порушення пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання залишків рослинності. За знищення лісових масивів та зелених насаджень, забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами передбачена і кримінальна відповідальність, що особливо актуально в цей час – масові підпали сухостоїв та лісів завдають значної людському здоров’ю, призводять до непоправної шкоди для флори та фауни.
Ухвалені 13 квітня на позачерговому засіданні Верховної Ради України закони покликані бути максимально корисними для громадян, адже йдеться про захист їх здоров’я, гарантованих виплат та допомог, підтримку медичних працівників та суворе покарання, із застосуванням кримінальної відповідальності для тих, хто спалюючи сухостої призводить до непоправної шкоди для природи, а також здоров’я людей. Нагадаємо, рішення підтримали і народні депутати від Закарпаття: Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват та Владіслав Поляк

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 − 7 =