Закарпаття лідирує у справі захисту лісів

Закарпатська область стала першою в Україні, яка підготувала усе необхідне для розширення національних природних парків. Тепер ще 23,2 тисячі гектарів закарпатського лісу будуть під пильною охороною. Уся процедура погоджень була складною і мала неоднозначне сприйняття і серед мешканців і серед лісників. Проте остаточну крапку поставила ОДА.

“Ці стародавні праліси ми могли просто втратити. Через рік, через 10 років чи 15-20, але вони були б знищені. Ми не повинні цього допустити. Ми зайнялися цією проблематикою, щоб зберегти їх на майбутнє. Щоб прийдешні покоління могли користуватися цими територіями… Закарпаття – єдиний регіон в Україні який приблизно досягає тої мети, якої досягли деякі європейські держави: 20 % лісових покривів повинні бути віднесені до національних парків і таким чином збережені. Після цього розширення Закарпатська досягне приблизно 16%”, – розповідає заступник голови ОДА Віктор Мікулін, який очолював робочу групу з розширення парків.
До складного та тривалого процесу розширення територій нацпарків долучилося багато небайдужих експертів, представників влади, науковців. Ще в 2014 році закарпатські фахівці – лісівники, екологи, зоологи, ботаніки здійснили ідентифікацію залишків пралісів та оцінку біорізноманіття в околицях національних парків. Висновки своєї роботи з пропозиціями відповідного розширення нацпарків надіслали у Міністерство екології. Після вивчення матеріалів Міністерство погодило пропозиції.

Довідка

Розширення територій національних природних парків – це спільний проект для 4 областей Західної України, який реалізовує Українське товариство охорони птахів. Фінансову підтримку проекту надає німецька природоохоронна організація “Франкфуртське зоологічне товариство” Зараз робота із розширення національних парків ведеться у всіх чотирьох областях. Проте Закарпаття стало першим регіоном, який виконав всі процедури та чекає на відповідний указ Президента.
Як зазначають організатори, приєднання закарпатських лісів до складу національних парків, дозволить зберегти унікальні старовікові ліси та праліси. В подальшому парки отримають суттєву допомогу від міжнародних партнерів. Мова йде про навчання для працівників парків, впровадження інноваційних методик, новітнє обладнання. Мешканці прилеглих територій також відчують позитивні наслідки розширення нацпарків. Адже після цього на Закарпатті стартуватиме спеціальна програма соціально-економічного розвитку територій, тож закарпатці отримають підтримку власних бізнес-ініціатив, розвиватимуться напрямки зеленого туризму, екопродукції та багато іншого.

Про автора

Вас може зацікавити