Відмінності автозапчастин на ринку

Ремонтом свого автомобіля доводиться займатися навіть тим, хто має найнадійніший транспорт. Такі компоненти, як фільтри, ремені, гальмівні колодки вимагають систематичної заміни. Але у разі серйознішого ремонту знадобляться й інші запчастини. Кожен покупець хоче знайти якісні деталі, але це буває важко, особливо за наявності безлічі підробок на ринку автозапчастин.

Сьогодні немає проблем із покупкою деталей для автотранспорту. Їх можна знайти як у магазинах, так і в інтернеті. Автопро пропонує скористатися електронним каталогом для вибору запчастин, що допомагає мінімізувати будь-які помилки покупців.

Автозапчастини на ринку продаж: оригінали та замінники

Оригінальними називаються запчастини, що використовуються при збиранні автомобілів на профільних підприємствах. Такі запчастини надходять на конвеєри автоскладальників від заводів виробників деталей на замовлення автоконцернів. Для підприємств-виробників комплектуючих проводять конкурс і компанії, що перемогли, отримують дозвіл на розробку та виробництво запчастин за заданими параметрами. Також замовники визначають терміни постачання, необхідну якість, відповідність стандартам та інші умови. Самі концерни виробляють мінімум запчастин, а більшу частину їх замовляють ззовні. Це такі компоненти, як:

  • запчастини гальмівної системи та підвіски;
  • елементи оптики;
  • електрика;
  • підшипники;
  • технічні олії та інші рідини;
  • фільтри, склоочисники, автолампи та інше.

Виробники автозапчастин постачають свої товари не тільки концернам, а відправляють деталі і на вторинний ринок. За якістю обидві групи компонентів однакові, але між ними є деякі відмінності:

  1. Оригінальні запчастини відзначаються значком автоконцерну;
  2. Неоригінальні – мають відмітку виробника та коштують дешевше.

Є підприємства, які виробляють аналоги, що майже не відрізняються за якістю від оригінальних запчастин.

Інші постачальники ринку

На вторинний ринок надходять деталі різних компаній. Серед багатьох товарів є якісні компоненти, а є вироби, які не можна назвати придатними для встановлення на автомобіль. Щоб уникнути підробок, потрібно вивчити інформацію про постачальників деталей. Якщо запчастини купуються не у фірмовому магазині чи СТО, покупець має право попросити сертифікат відповідності виробів міжнародним та українським стандартам. Грубі підробки можна відрізнити і за зовнішніми ознаками. Такі деталі мають сколи, тріщини, нерівності чи інші вади у тих місцях, де їх не повинно бути. Якість таких запчастин не перевіряється і зроблені вони з невідомих матеріалів, тому навряд чи можна розраховувати на безпеку.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 + eleven =