Депутати – мажоритарники про підтримку правоохоронців та проти маніпуляцій
Сьогодні Генеральний прокурор оголосила про повідомлення про першу підозру народному депутатові України за фактами здійснення на пленарному засіданні Верховної Ради України голосувань замість іншого народного депутата. Прізвище у повідомленні не названо, однак у ЗМІ лунає назва групи «Довіра». Реакція депутатів не забарилась.
“Як група депутатів-мажоритарників, ми завжди стояли і стоятимемо на засадах демократичних принципів, ми підтримуємо всі законодавчі ініціативи, які покликані встановити верховенство права та справедливості. Кожен з нас усвідомлює свою відповідальність перед виборцями за ті рішення, які приймає, розуміємо репутаційні ризики наших вчинків у суспільстві. Депутатська група «Довіра» повністю підтримує курс наших правоохоронних органів на дотримання законодавства та на викорінення такого ганебного явища як кнопкодавство.
Однак, звертаємо увагу, що у таких випадках недопустимо маніпулювання фактами та іменами, а відтак, ігри у «вибіркове» правосуддя. Ми живемо у правовій державі, де ще ніхто не скасовував презумпцію невинуватості громадянина.
Конституція України (ч.1,2,3 ст.62) свідчить: « Важливою гарантією дотримання прав підозрюваного та обвинуваченого у кримінальному процесі та обов’язковою складовою справедливого судового розгляду є презумпція невинуватості. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду; ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину; обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях; усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь». Тобто, наголошуємо на головному – ніхто не має права звинувачувати людину у злочині, поки її вину не буде доведено у суді!
Звертаємо увагу на те, що рухом «Чесно» було зафіксовано принаймні «50 випадків кнопкодавства від 18 народних депутатів протягом першого року роботи нового скликання Верховної Ради». Тож закликаємо ЗМІ не маніпулювати думкою суспільства новинами про ще не доведений неправомірний вчинок. Усе має бути виконано абсолютно чітко, згідно з процесуальним законом. За словами пані Генерального прокурора – «закони повинні прийматися без порушення закону», ми ж додамо – «і ВИКОНУВАТИСЯ без порушення Закону». До чого всіх і закликаємо!
Ми, як депутатська група, завжди готові до діалогу та спілкування, однак закликаємо всіх зайняти виважену позицію, дочекатися офіційних результатів розслідування та не використовувати інформацію, яка може ввести в оману суспільство.”