Проблема алкоголізму в світі та як допомогти хворим

Коли людина стає алкоголіком, оточуючі починають її засуджувати, ображатися на неї, погрожувати. І вони зовсім не розуміють, що їх близька людина вже давно є залежною від алкоголю, просто настала та стадія, коли алкоголізм починає заважати оточуючим. 

На жаль, в нашому суспільстві досі спостерігається серйозна проблема зі ставленням до спиртного. Мова йде не лише про українців, а і про весь світ в цілому. Прийнято вважати, що алкоголь допомагає комунікації. Наприклад, в супер розвиненій Південній Кореї досі вважається не просто нормою, а необхідністю пити з керівництвом. І якщо людина відмовляється – це може погано позначитися на її карєрі, зарплаті тощо.

Саме через культ алкоголю, через те, що люди вважають, ніби пити не просто можна, а ще і треба, часто оточення просто не розуміє, що людина стає алкоголіком. Та і сам хворий не може визначити проблему, бо скрізь чує, що пити – це нормально. Тому коли він відчуває потребу якось себе розрадити, повеселитися, перестає бачити цей світ в яскравих кольорах, то не думає про те, що варто звернутися до психолога (Так сьогодні роблять лише в поодиноких випадках, хоча тенденція свідчить про покращення ситуації. Бо ще 10-15 років тому похід до психолога вважався чимсь дурним, безсенсовним). Людина просто починає пити. І їй стає краще в ті моменти, коли вона вживає. Переконуючи себе в тому, що це лишень спосіб розслабитися, люди п’ють знову і знову, поступово збільшуючи дозу.

Врешті, серотонін, який необхідний для того, щоб радіти, перестає вироблятися без алкоголю. Відповідно, людина перестає відчувати будь-яку радість, коли вона твереза. Навпаки, їй стає дуже погано, з’являється паранойя, суїцідальні думки. Так відбувається через нестачу серотоніну. Коли настає такий момент, самостійно людина вже точно не перестане пити. Їй допоможе лише комплексне лікування, яке обов’язково включає допомогу психолога.

                                                  Як лікувати не треба

Аби реально допомогти залежному, ні в якому разі не можна його годувати. Чому саме не варто такого робити, можно прочитати в статті про кодування алкоголіків: https://narko-centr.com.ua/uk/koduvannya-vid-alkogolizmu/. Замість такого швидкого, але небезпечного та безсенсовного “лікування”, варто звернутися за допомогою в профільний медичний заклад, де лікують стаціонарно. В клініці з хворим буде працювати нарколог та психолог. Психолог допоможе зрозуміти, що є справжньою причиною алкоголізму та розібрати з тим питанням.

Саме таку медичну допомогу надають в клініці доктора Кадирова. Звертайтеся та будьте здоровими і щасливими.

Про автора

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + eighteen =