Зустріч із заступником міністра

Про зміну підходу до фінансування ЗВО та інші аспекти реформи вищої освіти в Україні, яку впроваджує Міністерство, розповів заступник міністра освіти і науки України Єгор Стадний. У рамках візиту на Закарпаття представник міністерства передвищої освіти зустрівся із викладачами та студентами УжНУ.

Про основні аспекти реформування вищої освіти в Українірозповів заступник міністра Єгор Стадний на зустрічі з викладачами і студентами УжНУ.

З 2020 року Міністерство освіти і науки змінює підхід державного фінансування закладів вищої освіти. Якщо попередня система базувалася виключно на кількості студентів-бюджетників, то зараз державні кошти будуть розподілені між університетами за формулою, де виші з кращими результатами діяльності отримують більше фінансування.
До увагу братимуть не факт роботи по спеціальності, а застосування рівня кваліфікації вищої освіти випускника. До другої групи  показників  – політичних – належать: регіональний коефіцієнт, масштаб: чим більший  університет, тим більше фінансування, що стимулюватиме заклади об’єднуватися,  і контингент студентів.
Наступний крок-фінансова автономія університетів. Планують зняти всі обмеження. Всі кошти, які матиме виш, тратитиме на статутну діяльність. До прикладу, право на відчуження майна, оренди, участь у спільних підприємствах: університет- інтелектуальна власність  плюс бізнес тощо. А також це і автономія оплати праці: хто краще працює, то і більше заробляє. Так, вже цього року, Ужгородський національний університет отримав на майже 22 млн грн більше, ніж минулоріч. Загалом 17 університетів отримали збільшення фінансування на понад 15 мільйонів гривень.
Торкнулися і навчання іноземних студентів. Зокрема, аби не втратити їх – треба розсилати електронні запрошення, уникати зловживань  посередників, фальсифікації результатів здачі КРОКу тощо. Щодо перспектив, то наразі  –у пошукуміжнародних позик на приблизно 3 мільярди гривень  для оновлення обладнання наукових лабораторій, їх сертифікація. Це дасть можливість орієнтуватися на замовлення сусідніх країн і заробляти університетам на цьому кошти.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − twelve =