Зупинити збільшення карстового провалля в Солотвині має новий міжнародний проект

Солотвинський солерудник, карстові провалля, небезпека, яка чатує як на місцевих, так на туристів – основне, про що йшлося на черговому засіданні проекту ImProDiReT, яке відбулось вчора у тячівському Солотвині.

Нагадаємо, проект на 75% фінансується європейською комісією ЄвроСоюзу і у його реалізації беруть участь 5 організацій: дві з України і по одній з Польщі, Англії та Нідерландів. А присвячений він вдосконаленню системи менеджменту ризиків, стихійних лих і надзвичайних ситуацій у цілому на Закарпатті, зокрема в Солотвині, де показник небезпеки наразі найвищий.

Колись потужне державне підприємство «Солотвинський солерудник» із шахтами та численною робочою силою, а нині – купа металобрухту, покинута напризволяще із карстовими проваллями та небезпекою навколо. Це коротко про ситуацію, яка склалася у тячівському Солотвині і далеко не сьогодні.

Вже більше 10-ти років, як соляні шахти закриті через підтоплення, однак досі несуть неабиякий ризик. Зараз – лікувальні шахти, де видобували оцей соляний ресурс, мають жалюгідний вигляд.

Аби вирішити проблему, повернути Солотвину хоч частину втраченого, а також не допустити катастрофи та людських жертв, і запустили в дію новий міжнародний проект, що має назву ImProDiReT. Власне, чергове засідання якого відбулося днями у багатому на солі селищі.

За участі експертів, керівників проекту, науковців, представників різних місцевих організацій та представників влади й відбулось закрите засідання, однак журналістам М-студіо вдалося отримати коментарі від учасників зібрання.

Отож, Солотвино обране першим майданчиком, де випробують нову методику чи стратегію дій, а до їх розробки перші кроки вже є.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × four =