В Ужгороді відкриють інклюзивну школу-кондитерську

В Ужгороді презентували проект «Золоті серця Закарпаття», мета якого – допомогти особливим людям. В обласному центрі планують відкрити інклюзивну школу, де осіб з ментальними розладами вчитимуть виготовляти солодощі, які будуть реалізовувати. Над проектом працювала керівниця благодійного фонду «Все можливо» Олена Логвінова спільно з управлінням соціального захисту населення Ужгородської міської ради.

Віра Вахуткевич з дитинства особлива. Таких, як вона, ще називають «сонячними». Ще змалку допомагала мамі пекти смаколики. Тож вже дорослою планує пов’язати життя з кондитерським ремеслом.

Мама Віри пані Ірина каже, що підшукати роботу для людей з ментальними розладами дуже важко. Хоч дівчина з радістю опановує нові навички. Наприклад, має хист до заняття хенд-мейдом. Коли близько року тому дізналися про соціальний проект «Золоті серця Закарпаття», довго не думали. Одразу вирішили приєднатися.

Над проектом працювали близько 2-х років. Він об’єднує родини, де виховують дітей з синдромом Дауна та аутизмом, підприємців та органи влади. Особливі закарпатці зможуть навчитися виготовляти солодощі та реалізовувати їх. Під час навчання, окрім фахових спеціалістів, із ними працюватимуть соціальні працівники та психологи.

Тільки в Ужгороді нараховують 40 осіб з ментальними розладами. Щороку їх кількість тільки збільшується. Й основна проблема, з якою стикаються такі люди, це відсутність на державному рівні комплексної допомоги особам з інвалідністю.

До створення інклюзивної школи-кондитерської запрошують спонсорів. Меценатів, підприємців. Допомагати взялась і міська влада. Планують також подавати заявки ґранти ЄС. А стати учасником можуть особи абсолютно безкоштовно, які досягли 18-ти років. Керівники проекту вже винайняли приміщення, де й буде крамничка із солодощами. Там триває облаштування. А відвідувачі зможуть не тільки поласувати смачненькими солодощами, а й випити запашної кави та поспілкуватися з їх виробниками.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 1 =