В Сторожниці у римо-католицькому храмі встановлюють орган

В римо-католицькому костелі у селі Сторожниця Ужгородського району незабаром зазвучить орган. Цей клавішно-духовий інструмент на Закарпатті складають уперше за три десятки років. Єдиний на три області майстер – настроювач органів зараз займається цією клопіткою роботою і обіцяє, що орган запрацює вже за кілька тижнів.

Складання органу, який привезли до сторожницького римо-католицького костелу аж із Чернігівщини, зараз на початковій стадії. Цим займається єдиний на три області майстер – настроювач органів Шандор Шрайнер. За своє життя він склав не один десяток інструментів. Тож, як народжується музика, знає не з чуток.

Цей інструмент складається з двох з половиною сотень трубок, це небагато, каже майстер. Приміром, в органі, який знаходиться в Закарпатській філармонії, їх понад дві тисячі. Всього в області 58 органів, усі знаходяться у храмах і лише один – у філармонії. Однак працюють з них лише 3 десятки.

Ініціатор встановлення органу в цьому костелі – парох Антон Конечний. За його словами, служба в храмі, де є орган, звучить зовсім по-іншому. Почути його звучання у римо-католицькому костелі буде можна вже за кілька тижнів.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 − 2 =