Микола Петро Лучок став першим римо-католицьким єпископом, освяченим у Мукачеві

Цього тижня закарпатці мали змогу стати свідками історичної події – освячення єпископа. В Мукачеві таке дійство відбулося вперше. З цієї нагоди в Римо-Католицькому соборі святого Мартина на урочистій месі зібралися десятки єпископів, сотні священнослужителів з багатьох країн світу, зокрема Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини та представники з Ватикану.

Варто підкреслити, Єпископа призначає Папа Римський. Для мукачівців подібне відбувається вперше, тому побачити значущу подію на власні очі зібралися сотні містян, а також представники всіх релігій.

Прихожанки церкви кажуть, щиро раді, що новим єпископом-помічником стала справді гідна цього духовного сану людина, адже отець Микола Лучок володіє 6 мовами, написав 2 книги, а його проповіді завжди змістовні, дуже прості і водночас мудрі. Неабияк поважають новопризначеного єпископа і церковні діячі. Завітали на освячення й духівники із-за кордону. За їх словами, добре знають отця Миколу й пропустити таку подію просто не могли.

У кафедральному соборі було зачитано лист архиєпископа, ватиканського дипломата Клаудіо Ґуджеротті, яким повідомлялося, що Святіший Отець прийняв та розглянув прохання єпископа Антала Майнека про призначення єпископа-помічника для Мукачівської дієцезії. Микола Петро Лучок народився 26 березня 1974 року в Мукачеві. В 1994 році вступив до Ордену Братів Проповідників, в якому 2000 року склав довічні обіти. Богословську освіту здобував у домініканській філософсько-богословській колегії в Кракові. Новий Єпископ розповідає, коли дізнався що може стати єпископом, розхвилювався, було відчуття, що не готовий. Довго молився, благаючи у Бога необхідні енергію та силу для цього призначення. Й додає, прийняв його, бо зрозумів, заклик до апостольського, пастирського служіння прийшов від Ісуса.

о. Микола Петро Лучок тепер володіє титулом Ґіру-Марцеллі. Варто додати, Єпископ – найвищий керівник духовного життя єпархії. Тож такий титул присвоюють рідко і людина повинна бути достойна високого звання.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − 9 =