Знайдений в центрі Ужгорода підвал міг належати будинку 18 століття

Підвальні приміщення у близько 60 квадратних метрів знайшли будівельники в Ужгороді. Якраз працювали над підготовчими роботами для залиття фундаменту. Та наштовхнулися на знахідку з минулого. На місці вже працюють археологи.

Підвальне приміщення, на яке натрапили будівельники під час робіт в центрі міста, швидше за все, родом з 18-го століття. Належали пивниці будинку, який зафіксований на старих планах Ужгорода, підозрюють дослідники Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України. Підвали, вважають, належали пивному дому. Знаходяться вони під тротуаром на площі Поштовій, тягнуться від колишньої молочарні до міської ради. Куди ще ведуть і чи з’єднані з Совиним гніздом – наразі невідомо.

Археологи приїхали до Ужгорода цього тижня, нині готують план заходів. Робота розподілена на два етапи: фіксація розкритих решток та археологічний нагляд за проведенням будівельних робіт, які повинні відновити забудовники з можливими корективами.

Досліди археологів оплатить забудовник. Як зазначив представник власника – вони зацікавлені зберегти підвали.

Дослідженя розпочнуть з наступного тижня. В ході археологи обіцяють встановити, чи є підвали виявленою культурною спадщиною і власне як їх зберігатимуть.

Наразі є цікава ідея – зробити тротуар зі скла, аби під ногами можна було бачити частинку минулого. Конкретна долю підвалів буде зрозуміла вже після досліджень.

Вас може зацікавити

ЗАЛИШИТИ СВІЙ КОМЕНТАР

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten − two =